Kiütéses DEAC-siker floorballban

2018-02-26 11:51:00

Több mint egy hónap után újra pályára lépett a DEAC OB II-es floorballcsapata Debrecenben. A listavezető debreceni fiúk  magabiztosan, 18-3-ra legyőzték a mérkőzés előtt a 8. helyen álló Phoenix Titans együttesét a Kecskeméti János sportcsarnokban szombaton.

A cívis csapat már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést. Az első játékrész végén már 5-0 állt a kijelzőn a DEAC javára. A második harmadban is potyogtak a gólok, 8 debreceni találatra egy vendégválasz érkezett (13-1). A záró játékrészben sem változott a játék képe, a debreceniek újabb öt gólja mellett kettőt lőttek az ifjú Titánok. DEAC- oldalon Fábián Donát és Szalóki Nándor 4-4 találatot jegyzett, míg Dégi Gergely és Végh Ádám kettő-kettő, Hojcska Péter, Kácán Balázs, Lippai Péter, Nagy Máté, Okos Csanád, Pál Lóránt pedig egy-egy góllal vette ki a részét a szép sikerből.

Lánczi András edző elismerően nyilatkozott övéi teljesítményéről. „- Nagyon elégedett vagyok a mutatott játékkal és a helyzetkihasználásunkkal is. Ez a nagy különbségű győzelem azért is értékes, mert ügyes játékosok alkotják a Phoenix Titans gárdáját is. Egyénileg és csapatként is jól muzsikáltunk, öröm volt a játékunkat nézni. Jónak tartom, hogy folyamatosan emelkedik a nézőszámunk, köszönjük a most kilátogatóknak is a szurkolást. Remélem, hogy még jobban ránk irányul a debreceni sportközönség figyelme, mert az a társaság megérdemli azt és még sok örömöt adhat – hangsúlyozta a vezetőedző.

Az egyetemi együttes 21 ponttal továbbra is listavezető a második vonalban, egy ponttal van lemaradva tőle a legfőbb üldöző Komárom. Folytatás március 11-én szintén hazai pályán.

FLoorball OB II. 13. forduló, 2018. 02. 24.

DEAC – Phoenix Titans 18-3

szerző: Pénzes-Kemecsei Zsuzsa
közzétéve: 2018-02-26 11:51:00