Megszakadt a veretlenségi sorozatunk

2019-09-06 20:34:00

A Debreceni Egyetem férfi futsalosai a Nyírgyulajt látták vendégül az NB I. pénteki játéknapján. Csapatunk a Veszprém és a Berettyóújfalu elleni bravúrt nem tudta megismételni, Elek Gergő játékosai 2-0-ra maradtak alul.

A DEAC a komoly terveket szövögető Nyírgyulajt igyekezett megtréfálni a bajnokság harmadik fordulójában. Az első percben Tóth Attila veszélyes lövését Kondás Kristóf fejelte ki. Ezt követően a vendégek kapusát, Pallai Gábort kellett ápolni, majd egy ütközés után Tóth maradt lent a földön. Krajcsira megint nem lehetett panasz, fiatal kapusunk több parádés hárítással vétette észre magát. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a szerencsével sem álltunk hadilábon, mivel Vlasovych és Sánta próbálkozása is a kapufán csattant. Az első félidő hajrájában Nagy Bence lépett ki, de az ígéretes lehetőséget nem tudta gólra váltani, így a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben Szentes-Bíró Tamás került nagy helyzetbe, de a nyírgyulaji háló nem rezgett meg. A vendégek kezét még mindig nem fogta Fortuna, hiszen ebben a periódusban is kétszer tesztelték a kapufák strapabíróképességét. A Nyírgyulaj nyomása a 30. percben érett góllá, ekkor Siska Gergő sarkazása jutott túl a gólvonalon. A 35. minutumban Lapa bal alsóba tartó lövését nem tudta hárítani Krajcsi, így Lovas Norbert együttese elvitte a három pontot a DESOK-ból.

A találkozót szombaton 19.50-kor és vasárnap 14.40-kor a DTV-n lehet visszanézni.

A DEAC jövő pénteken a Dunaferrhez utazik, a találkozó 19 órakor kezdődik.

DEAC-Nyírgyulaj 0-2 (0-0)
gólszerző: Siska (30.), Lapa (35.)

szerző: Biró Ádám
közzétéve: 2019-09-06 20:34:00