Dobogóst vertünk és dobogós vert minket

Frissítés: 2018-04-29 23:52:52

Két nagyon erős ellenféllel szemben a DEAC U17-es fiú futsalosai remek sikert értek el, az U20-asok azonban egy góllal kikaptak a hétvégén.

U17 NB1 22. forduló
2018. ápr. 28. Debrecen, DESOK

DEAC - ELTE-BEAC 5-2 (1-0)

STAT ITT.

KÉPGALÉRIA ITT.

Az U17-esek nagy skalpot gyűjtöttek be, hiszen a veresége ellenére is egyelőre még 3. helyezett ELTE-BEAC együttesét verték meg nagyon magabiztosan. Bernáth Bencéék már 4-0-ra is vezettek a fővárosiak ellen a második félidő közepe táján. Ezután visszajött a meccsbe a vendégegyüttes (4-2), ám a legvégén még egyszer könyörtelen volt a DEAC, s ezzel egy nagyon szép sikert könyvelhetett el csapatunk.

Ha hozzávesszük, hogy ezt a szezont elősorban fiataljaink tapasztalatszerzése jegyében játssza végig az U17-es gárdánk, s jelenleg azért harcolunk, hogy az utolsó előtti helyről elmozduljunk, külön dicsérendő ez a győzelem a bronzérmes pozícióban lévő ELTE-BEAC ellen.

U20 NB1 22. forduló

DEAC - ELTE-BEAC 3-4 (0-2)
STAT ITT.

Az U20-asok nem jártak ilyen sikerrel, bár közel jártak hozzá. Az ELTE-BEAC együttese ebben a bajnokságban is a harmadik helyen áll jelenleg (ott is fog végezni, nagyon úgy tűnik). Ám a mieink az U20-asoknál egy esetleges sikerrel nagyon közel, egy győzelemnyire kerültek volna szintén a dobogóhoz, bíztunk is benne, hogy elkapjuk ellenfelünket. Ám a rossz kezdés (0-2 oda a 16. percre) után már csak futottunk az eredmény után. A második játékrészben kiegyenlítettünk (2-2) egy Rácz-duplával, ám ismét a vendégek percei következtek, akik újra kettőt raktak a két csapat közé (2-4). A hajrára maradtak izgalmak, hiszen a 34. percben egy gólra zárkóztunk, de többször már nem sikerült betalálni.

Egy "ide is, oda is eldőlhetett volna" típusú mérkőzésen végül távol kerültünk a dobogótól (7. helyen vagyunk), de a mezőny szoros, vagyis egy brutális hajrával még jó pár helyet javíthatunk a 13 csapatos mezőnyben.

Edző: Zsuponyó Levente.

Fotó: Papp Attila

közzétéve: 2018-04-29 23:32:37