Már minden csapatot megvertek a csajok legalább egyszer

Frissítés: 2018-12-08 21:15:56

Mumus legyőzve! Már ha mumusnak nevezhető az a gárda, amely nincs az első háromban, de eddig egyedüliként legyűrte a DEAC női futsalosait - még a bajnokság elején. Az idegenbeli fiaskót azonban hatványozottan adta vissza ellenfelének szombaton Üveges Kata gárdája, és újabb magabiztos sikerével vezeti az NB2 keleti tabelláját.

:
- Olykor előfordult már, hogy ellinkeskedtük az első félidőt, ezért kértem a lányokat, hogy pörgessük fel magunkat már a legelejétől kezdve. Mondtam nekik, hogy nagy luxus elengedni egy félidőt, bárki ellen is játszunk. Most viszont sikerült elég jól belépnünk a meccsbe, bár a melegítésünk nem sikerült túl jól. Nem mondom, hogy tökéletesen játszottunk, mert volt jó pár hibánk, olyan is, ami alap szintű, de már a szünetben, amikor 4-0-ra vezettünk, tudtam mondani a lányoknak, hogy nyugodjunk meg, jól alakul a meccs, játéklehetőséget fog kapni mindenki, ha ez a stabil vezetésünk megmarad. Szerettem is volna, ha mindenki élvezheti ezt, s belecsöppen a meccsbe, hiszen egy nem túl erős Nyírség játszott most ellenünk. Igaz, nekünk egy feladatunk volt ezen a meccsen, hogy megfogjuk a Nyírséget, amit meg is tettünk. A védekezésünk javult a korábbiakhoz képest, a helyzetkihasználásunk viszont annyira nem, hiszen még egy csomó gólt lőhettünk volna. Öröm látni a fejlődést, lassan rögzül a játékosokban, hogy mit kérek, kérünk tőlük. A végeredmény reális, alig volt 2-3 lehetőségük a találkozón. Gratulálok a lányoknak! Olyan eredmény született, amit - most már elmondhatom - előzetesen vártam.

Nagyításért katt a fotókra!

Minden a mi szánk íze szerint alakult szombaton. A vezetést hamar megszerezte a DEAC, így nem eshetett abba a hibába, mint szeptember végén, amikor 2-0-ra elment a Nyírség, majd csak görcsösen akarva szaladtunk utánuk - nem sok sikerrel.

Ezúttal már a 2. percben vezetett a DEAC Üveges Kata révén, majd Horváth Viki és Fekete Gabi is betalált, így 5 perc elteltével már 3-0 állt az eredményjelzőn.

Igaz, hogy két ügyes játékos, Pozsgai és Szűcs hiányzott a Nyírségtől, ám ez legyen az ő bajuk. A mieink szerencsére nagy akarattal és többnyire hatékonyan futsaloztak.

A szünetig sem csökkent a nyomás a vendégeken, ám többször is rosszul céloztak lányaink - két ízben a kapufát is eltrafálták. Azért még egy Horváth Petra gól belefért az első félidőbe (4-0), aztán a másodikban, mintha mi sem történt volna, folytatódott az eléggé egyoldalú játék.

Horváth Petra is formában maradt, és ismét betalált (5-0), majd némi mezőnyözés, és időnként furán kimaradt helyzetek után Üveg is duplázott (6-0) - elhúzva a labdát a kapus mellett, majd bepasszolva az így üressé váló kapuba.

Az ellenfél kevés lehetőségéből egyet gólra váltva szépített (6-1), Kovács Kinga révén, de maximum azért bosszankodhattunk, hogy olykor egy támadásból két kapufát is rúgtunk (Fekete Gabinak sikerült 3 másodpercen belül először az egyik, majd a másik lécet is eltalálnia :) - ha fizetnének érte se tudná direkt megismételni, ebben biztosak lehetünk!)

A DEAC-ban szerepet kaptak azok is, akik korábban keveset vagy alig. Sőt, komplett sorként álltak be, szépen megállva a helyüket. Helyzeteink általuk is kialakultak, igaz, némi zavar mutatkozott olykor védekezésben, de Tóth Reni kapusnak így is az egész meccsen 5-6-szor kellett érdemben közbeavatkoznia - igaz, amikor nagyon kellett pontosan, jól tette a dolgát. Emeljük ki Tóth Nórit is, aki csendben, de általában stabilan jó játékkal segíti a csapatot. Ahogy most is: hátul rendkívül magabiztosan szűrt, és indította jó labdákkal támadásba a csajokat.

A cserék közül Böröczky Szilvi fickándozott talán a legagilisabban - igaz, ő egy erősebb sorban játszhatott. Szilvi többször is helyzetbe került, s egyet gólra is váltott. Erőszakosan szerzett labdát, majd megindulva a bal oldalon, végül a kapus mellett lőtt a kapuba (7-1).

A végén még Üveges Kata meglőtte saját maga harmadik gólját is (ezzel átvette a vezetést a szolnoki - ám mostanában több meccset kihagyó - Vágó Anikótól az NB2 góllövőinek versenyében), 8-1

Mindenesetre jó volt látni, hogy az alapemberek mellett a cserék is jól muzsikáltak, és csak némi bizonytalanságnak volt köszönhető, hogy nem lőttek több gólt ők is.

Elszállni persze nem szabad ettől a mérkőzéstől. Ám a dicséret jár a csapatnak, hiszen nagyon markáns produkcióval szórakoztatta a közönséget - és önmagát.

Következik egy Eger elleni idegenbeli mérkőzés még ebben az évben, december 16-án, 10.00 órától.

Duma, fotó: Koppányi Szabolcs

közzétéve: 2018-12-08 20:27:17