Még mindig kevés

2019-03-25 15:20:00

Hétgólos, 25-18-as vereséget szenvedett a második helyezett PLER otthonában a DEAC férfi kézilabdacsapata szombaton. Hornyákék továbbra is a 10. helyen állnak az NB I/B. keleti csoportjában, ám a vasárnapi, Balmazújváros elleni meccsen már szeretnék megkezdeni a felzárkózást a középmezőnyhöz.

A DEAC kézisei úgy indultak neki a fővárosi mérkőzésnek, hogy tudták, ezúttal sem ők az esélyesebbek. Ha csak a két csapat tabellán elfoglalt helyét nézzük, a PLER-Budapest 24 ponttal a második, míg a DEAC 11 egységgel a tízedik helyen állt a meccs előtt.

A debreceniek célja mindent egybevetve az volt, hogy felszabadult játékkal meglepetést okozzanak. Az mérkőzés első félidejében fej-fej mellet haladtak a csapatok, ám az első 30 perc nagy része elég „darabos” volt a játékvezetői ítéleteknek köszönhetően. A 18. percben már a negyedik büntető maradt ki a debreceniek részéről, ekkor 6-3 volt az állás a PLER-nek. A folytatásban tovább nehezítette a DEAC dolgát az, hogy Mándi Krisztián piros lapot kapott. A büntetőnél megmozgatott kapust fejen találta, ám a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy a PLER hálóőre nem mozdult, így az elmúlt meccseken jó formában játszó Mándi mehetett is pihenni. A három gólos előnyt sikerült megőriznie a budapesti csapatnak a félidőre (11-8).

A második játékrész elején Hornyák Bence góljaival sikerült közelebb férkőzni, ám 12-10-nél jött egy 5 perces DEAC-rövidzárlat, így Grebenáréknak sikerült meglépniük 6 góllal. Mucza Norbert a második félidőre megtalálta a réseket a PLER falán, ám ennek ellenére a hazai csapat biztosan tartotta a 4-5 gólos előnyét. Az utolsó öt percben sikerülhetett volna feljönni három gólra, és talán másképp nézett volna ki a hajrá, de ismét kimaradt egy büntető - már az ötödik. A mérkőzés eldőlt, az utolsó 2 percben 7-re növelték az előnyüket a hazaiak, amire már nem sikerült válaszolni.

18 lőtt góllal nagyon nehéz meccset nyerni. Pedig újabb pontok begyűjtése nagyon fontos lenne a Balmazújváros elleni megyei rangadón is. A gólkirályi címre hajtó Kiss Rolanddal és több debreceni nevelésű, vagy kötődésű játékossal felálló újvárosiakkal vasárnap mérkőznek meg a DEAC kézisei. Talán ez lesz a legfontosabb mérkőzés ebben az évben, mivel ezzel az összecsapással feljebb lehetne lépni a kiesést jelentő 10. helyről.

Férfi kézilabda NB I/B. keleti csoport – 17. forduló

PLER-Budapest – DEAC NK KFT 25:18 (11:8)

DEAC: Mándi Norbert, Kőrizs István - Hornyák Zoltán (1), Mucza Norbert (4), Juhos Richárd (1), Bíró Ádám (4), Fülöp Gábor (2), Hornyák Bence (4), Illés Tamás (1), Földi István (1)