Nem a DEAC napja volt

Frissítés: 2018-10-15 14:39:23

26-15-ös vereséget szenvedett Orosházán a DEAC férfi kézilabdacsapata az NB I/B. ötödik fordulójában, szombaton A kiváló erőkből álló hazai együttes győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben, gyakorlatilag végig vezetve tartotta otthon a két bajnoki pontot.

A szombati találkozóra több kulcsjátékosa nélkül volt kénytelen utazni a DEAC, hiszen a súlyos térdsérüléséből lábadozó Bobos Balázs mellett ezúttal Bíró Ádám, Erdős Zoltán és Mezei Lajos sem tudott a csapattal tartani. Hazai oldalon viszont –mondhatni- jó néhány év élvonalbeli rutin halmozódott fel, elég csak mondjuk a sokszoros válogatott beállós, Zubai Szabolcs nevét megemlítenünk.

A találkozó harmadik percében Illés Tamás révén a DEAC kezdte a gólgyártást, ám – mint később kiderült- ez volt az első és utolsó pillanat, amikor a vendég egyetemista csapat vezetett. A félidő derekán már három, míg a szünetre ötgólosra növelte előnyét a vendéglátó Orosháza, 12-7-tel fordultak a csapatok. A játék képe a második félidőben sem változott. A DEAC nagyjából a játékrész tizedik percéig tudta tartani a lépést, és a négy-öt gólos különbséget. Ekkor azonban jött egy hosszú debreceni gólcsend, és sorozatban hat bekapott találat, ez pedig végleg megpecsételte mieink sorsát. A vége teljesen megérdemelt, 26-15-ös, Orosháza-siker lett. A DEAC legjobb góllövője ezen a találkozón Mándi Krisztián volt. A 27. szülinapját nemrég betöltött irányító hatszor vette be a hazaiak kapuját, ebből kétszer hetesből volt eredményes.

A csapatkapitány, Hornyák Zoltán érthetően csalódottan nyilatkozott a záró sípszót követően. - Ennyi hiányzót sajnos nem bírtunk el, így érvényesült a papírforma. Az Orosháza a bajnokság egyik favoritja, szinte az egész csapat jó napot fogott ki ellenünk. Nálunk Kőrizs Pisti, Mándi Csicsi és Földi Pisti emelhető ki. Összességében lehetett volna szorosabb meccsünk is, ha belőjük a ziccereket. Láttuk, tapasztaltuk, milyen szintre kellene eljutni a jövőben – tekintett előre a beállós.

Az egyetemista csapat ezzel a vereséggel együtt is az előkelő ötödik helyen áll a tizenkét csapatos bajnokságban. Kedden kupatalálkozó következik a Kecskemét otthonában, míg szombaton 18 órától egy újabb „nehéz dió”, a PLER elleni meccs vár mieinkre a DESOK-ban.

Férfi kézilabda NB I/B kelet – 5. forduló

Orosházi FKSE-LINAMAR – DEAC 26-15 (12-7)

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0-1, 11. perc: 6-3, 26. perc: 11-6, 34. perc: 13-9, 40. perc: 16-11, 48. perc: 22-11, 58. perc: 25-13

fotó: Orosháza facebook, oroscafe.hu

szerző: Pénzes-Kemecsei Zsuzsa
közzétéve: 2018-10-15 12:30:00