Fájó vereség

2018-11-19 08:00:00

A Balmazújváros elleni bravúros pontszerzés után ismét idegenben volt jelenése a DEAC férfi kézilabda csapatának az NB1/B 8. fordulójában.

Vendéglátónk, az ÓAM-Ózdi KC igen jól erősített a nyáron: több rutinos, jelentős másodosztálybeli tapasztalattal rendelkező kézilabdázó érkezett a már meglévő, jól összeszokott mag mellé. Ennek ellenére a borsodiak igencsak beragadtak a rajtnál: az eddigi hét meccsükön csupán két pontot szereztek. Nehéz hatvan perc várt a DEAC-ra, hiszen az Ózdnak talán ez volt az utolsó esélye, hogy elkezdje a felzárkózást a középmezőnyhöz. Ennek megfelelően biztosak lehettünk benne az összecsapás előtt, hogy a hazaiak mindent meg fognak tenni a győzelem érdekében.

Két sérült játékosunkra nem számíthatott Szabó Csaba ezen a hétvégén: a hosszú ideje hiányzó Dobos Balázsra és a szerdai edzésen bokasérülést szenvedő Borbély Endrére.

Ózdi támadással indult az összecsapás, amit sikerült is kivédekeznie a DEAC hatos falnak, majd Illés Tomi váltott rögtön gólra egy gyors lerohanást és Bíró Ádám is megszerezte első találatát. Az igen jó napot kifogó és összesen 9 gólig jutó Nyeste Balázs és Pánczél Zoltán révén egyenlített az Ózd a 7. percben, innentől felváltva estek a gólok egészen az első negyedóra végégig, amikor egy 3-0-ás rohammal ellépett a vendéglátónk. A védelmünk nem volt az igazi, hiányoztak a megállító faultok, a sánc sem tudta segíteni Mándi Norbi munkáját. Támadásban sajnos az egész meccsen szenvedtünk, Boris Manojlovity az ózdi kapuban többször is túljárt a DEAC támadók eszén az első 15 percben. A 21. percben már 10-7-re vezetett a borsodi együttes, jött is az időkérés Szabó Csabától. Rendezte a sorokat a DEAC, Mándi Norbi ziccereket védett, egy 4-0-ás debreceni sorozat ismét vendég előnyt eredményezett. Stáb Bence vette vállára a hazaiakat a félidő hajrában, az ózdi irányító kétszer is betalált a szünet előtt, így 14-13-as borsodi előnyt mutatott az eredményjelző 30 perc játék után.

A második játékrész Leiter Imi és Mucza Norbi találataivalindult, de ellépni nem tudtunk a lelkes közönsége által támogatott Ózdtól. Nem bírtak egymással a mérkőző felek, egészen a 45. percig maradt a döntetlen közeli állás: hazai oldalon Nyeste és Stáb, DEAC részről Leiter Imi volt kiemelhető ebben az időszakban. A 47. percben két góllal lépett el az Ózd, az egyenlítés reményében többször is próbáltunk védekezést váltani: először 4-2-t, majd egész pályás emberfogást vettük elő, mindhiába. Bár Mezei Lajos a hajrában rendkívül eredményes volt, a borsodi együttesnek mindig tudott válaszolni, a támadójátékunk gyengélkedése miatt pedig már 28-24-es Ózd előny állt az eredményjelzőn az 56.percben. A végén sikerült egy kicsit kozmetikázni, de ez csak a különbség csökkentésére volt elég: 28-26-ra győzött a házigazda.

Nem sikerült tehát megismételni az elmúlt heti, Balmazújváros elleni mérkőzés egyes szakaszaiban nyújtott jó játékot. Csapatunk küzdött, hajtott, mindent megpróbált, sajnos egy-két igazán extra teljesítmény hiányzott tőlünk, így pontszerzésre nem volt elegendő a mai produkció. Kevesebb hibával, kreatívabb támadójátékkal és jobb védekezéssel egy döntetlenre jók lehettünk volna, de a mérkőzés képében ma  nem volt benne a győzelem.

Vereségünkkel a hetedik helyre csúsztunk vissza hét eddig megszerzett pontunkkal. A forduló meglepetés eredményei következtében igen szoros lett a bajnokság: az első négy helyezett (Orosháza, Békés, PLER, Algyő) kiemelkedik, utánuk viszont csupán három pont választja el az ötödik, hét pontos Kecskemétet és a sereghajtó, négy egységgel álló  Lajosmizsét.

A 9. fordulóban hosszú szünet után ismét hazai pályán láthatják szurkolóink csapatunkat: éppen sereghajtó Mizse KC érkezik november 25-én a DESOK-ba. A mezőny “sűrűsége” miatt nagy szükségünk van mindkét pontra, a javuló formájú vendégek ellen azonban nehéz összecsapásra számíthatunk. Köszönjük az eddigi szurkolást, hajrá DEAC, hajrá debreceni férfi kézilabda!

ÓAM-Ózdi KC - DEAC 28-26 (14-13)

Vezette: Bán Tamás, Haskó Tamás Károly

Hétméteresek: 1/0 illetve 2/2

Kiállítások: 12 perc illetve 4 perc

ÓZD: MANOJLOVITY (kapus) Hangyel 2, Pánczél 2, Kocsis 1, STÁB 5, NYESTE 9, Herczegh 2

CSERE: Losonczi, Nagy (kapusok) ZSIGMOND 4, LESTÁL 3, Csépányi, Nyitrai, Dohány, Kerekes, Molnár

Edző: Szakál György

DEAC: MÁNDI N. (kapus) Juhos 1, Mórucz 1, Hornyák 1, BÍRÓ 6 (2), Mucza 5, ILLÉS 3

CSERE: Kőrizs (kapus) MEZEI 3, Erdős 1, Mándi K., Fülöp 1, LEITER 4, Földi, Szilágyi, Minegász

Edző: Szabó Csaba

Az eredmény alakulása: 2-2 (7.perc) 4-4 (10.perc) 7-5 (18.perc) 10-7 (21.perc) 10-11 (25.perc) 12-12 (28.perc) 14-13 (félidő) 16-16 (36.perc) 19-19 (43.perc) 23-21 (47.perc) 26-23 (54.perc) 28-24 (58.perc) 28-26 (végeredmény)