Húsvéti gólparádé

Frissítés: 2019-04-21 20:53:50

Egyetemi együttesünk labdarúgói ugyan nem tudtak pontot csenni a feljutásra vágyó Szolnoktól, ennek ellenére megnehezítették a bajnokesélyes dolgát. A Dóczy József utcai stadionba kilátogató drukkerek egyébként nem unatkozhattak, hiszen a vasárnapi bajnoki hét találatot hozott.

Futballistáink a Jászberény után újabb komoly terveket szövögető együttessel mérték össze az erejüket az NB III Keleti csoportjában, Spitzmüllerék a Szolnokot fogadták húsvétvasárnap. A meccs első gólja a 20. percben született, ekkor Annus Árpád bombája kötött ki Szabados István kapujába. Az első félidő végére felpörögtek az események. Karikás mesteri beívelése után Sidibe fejesét nem tudta védeni a szolnoki kapus. 1-1 nem sokáig állt az eredményjelzőn, hiszen Tóth Benjamin ígéretes helyről végezhetett el egy szabadrúgást, a Tisza-parti játékos élt is a lehetőséggel.

A második játékrész eleje a DEAC szempontjából rémálomszerűen alakult, mivel Laczkó Milán a 47., Annus pedig a 49. minutumban köszönt be, így a vendégek fórja már háromra duzzadt (1-4). Szerencsére Sáfár László csapata nem fogott padlót, Spitzmüller a tizenhatos környékéről adott le egy gólt eredményező löketet, így újabb fordulat jött a meccsen.  A folytatásban a fiúk mentek előre becsülettel, a szolnokiaknak „meleg” pillanatokat kellett átélniük. A ráadásban még a csereként beszálló Sütő Balázs is feliratkozott a gólszerzők listára, csapatunk végül 4-3-ra maradt alul. A Szolnok átvette a vezetést a táblázaton, a DEAC pedig a kilencedik helyen áll.

„A meccs előtt azt kértem a játékosaimtól, hogy ne feltartott kézzel menjenek ki a pályára. Az első félidőben elkerülhető gólokat kaptunk, de előttünk is adódtak lehetőségek. A második játékrész eleje sokkoló volt, ennek ellenére erre most jól reagáltunk.  A szerkezetváltásunknak köszönhetően feljavult a játékunk, és lőttünk két gólt. Az igazat megvallva az ellenfél ezen a meccsen egy góllal mindenképpen jobb volt nálunk" - fogalmazott Sáfár László vezetőedző, aki már a következő bajnokira is kitért. Együttesünk a DVTK II. otthonában vizitál a jövő héten. „Mindkét gárda feljövőben van. Ha olyan motiváltak leszünk, mint ma, lehet esélyünk a győzelemre."

A megye I-es alakulataink sem jött össze a pontszerzés. A DEAC II. Sárrétudvariban szenvedett 4-1-es vereséget. A találkozó hőse Bajnók Imre volt, aki négy találatig jutott, nálunk Molnár Márton volt eredményes. A DASE otthonából a Hajdúhadház vitte el a három pontot a 4-0-s diadalának hála.