Megszakítottuk a Diósgyőr remek sorozatát

Frissítés: 2019-04-28 20:48:04

A Debreceni Egyetem alakulata vasárnap délután a DVTK II. otthonában vizitált. Szerencsére a túra a DEAC győzelmével zárult, Sáfár László legénysége 2-1-re múlta felül a miskolciakat. Sajnos a megye I-ben érdekelt egyleteinknek nem jött össze a pontszerzés a hétvégén.

A 25. fordulóra került a sor az NB III Keleti csoportjában, a DEAC a DVTK II. ellen próbált visszatérni a győztes útra. Nem várt könnyű meccs játékosainkra, hiszen a piros-fehérek megtáltosodtak az utóbbi hetekben, Vég Csongor játékosai zsinórban négyszer gyűjtötték be a három pontot. A diósgyőri menetelés vasárnap véget ért, ugyanis csapatunk 2-1-re diadalmaskodott.

A mérkőzés első félideje még nem hozott gólt, de a térfélcsere után nem kellett sokat várni arra, hogy megszerezze a DEAC a vezetést. Katona Tamás passzát Kerekes Krisztián váltotta gólra a 49. percben. A második játékrész derekán Nagy Róbert beívelése Spitzmüller Istvánt találta meg, rutinos középpályásunk fejesét nem tudta védeni Bukrán Erik. A hajrában tizenegyest kaptak a hazaiak, a labda mögé Boros Gábor állt. A diósgyőri játékos lába nem remegett meg, a szépítés ugyan összejött a diósgyőrieknek, de a pontszerzés nem. Sáfár László csapata a győzelem után őrzi kilencedik helyét a táblázaton. A következő játéknapon az ESMTK-t látjuk vendégül a Dóczy József utcai arénában.

A megye I-ben a DEAC II. nem tudta borítani a papírformát az óriási menetelésben lévő Hajdúböszörmény ellen (0-3). A DASE fordulatos meccset vívott Monostorpályiban, Kovács Miklós csapatában hiába szerzett három találatot Sina Taghipour, a meccset a monostorpályiak 4-3-ra „húzták be”.

Eredmények:

DVTK II.-DEAC 1-2 (0-0)
gólszerző: Boros (90. – 11-esből), ill. Kerekes (49.), Spitzmüller (67.)

DEAC II.-Hajdúböszörmény 0-3 (0-1)
gólszerző: Barna (10.), Oláh (58.), Molnár (62.-öngól)

Monostorpályi-DASE 4-3
gólszerző:  Pataki (45., 51.), Tóth (71., 86.), ill. Sina Taghipour (25., 34., 80.)

szerző: Biró Ádám
közzétéve: 2019-04-28 20:39:00