Nem bunda, hanem bravúr a javából!

Frissítés: 2019-04-12 08:44:32

A férfi röpisek poénkodtak ezen, hogy bundameccs volt. Természetesen szó sincs róla, egyszerűen csak kiváló küzdenitudással és sokszor jó játékkal öt szettben legyőzték a DEAC-os fiúk a második, hazai meccsen a MAFC-ot. Így szombaton idegenben dől el, hogy ők vagy mi érünk oda az 5. helyre. Szép volt, srácok!

Férfi röplabda Extra Liga, 5. helyért, 2. meccs
2019. ápr. 11. Debrecen, DESOK

DEAC - MAFC-BME 3-2 (-18, 18, -10, 10, 15)
STAT

DEAC: Ádám 4, Remete 6, Tóth A. 7, Budai 19, Kiss I. 9, Hubicska 20. Csere: Mészáros Z., Barna (liberók), Magyar T., Veres 1, Pallós, Ötvös. Vezetőedző: Fodor Antal.

MAFC-BME: Bohnicsek 6, Szabó B. 8, Török P. 1, Kun 16, Eke 10, Németh F. 3. Csere: Bene (liberó), Posztós 1, Csépke 1, Csoma 12, Tari, Tar. Vezetőedző: Novák László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. II. játszma: 8:7, 16:15, 21:17. III. játszma: 4:8, 4:16, 6:21. IV. játszma: 8:5, 16:7, 21:8. V. játszma: 0:5, 6:10, 8:12.

Az első és a harmadik játékot magabiztosan a MAFC hozta, de szerencsére a másik hármat a mieink. Ráadásul olykor nagyot küzdve. A döntő 5. szettben például már tetemes előnyben volt a vendéggárda, de minduntalan volt visszaút, és a mieink önmaguknak is bizonyítva végül elkapták a műszaki egyetemisták grabancát.

Érdekesség, hogy az első 4 szettben a DEAC mindig kopírozta a MAFC-ot. Ugyanannyival nyertük a játszmákat, mint előtte riválisunk. Csak, hogy jól nézzen ki a sorminta!