A MAFC után a MÁV-ra figyelhetünk immár

Frissítés: 2019-04-15 01:10:14

A harmadik meccs döntött: a MAFC az 5.,  DEAC a 6. helyről folytatja a férfi röplabda NB1-ben. A hazai bravúrsikert követően ugyanis szombaton idegenben ismét a MAFC győzött, ezzel lezárva ezt a párharcot.

Férfi röplabda Extra Liga 5. helyért, 3. meccs
2019. ápr. 13. Budapest

MAFC-BME - DEAC 3-0 (17, 16, 17)
STAT

MAFC-BME: Bakóczy 3, Kun 5, Eke 10, Németh F. 7, Bohnicsek 6, Szabó B. 5. Csere: Bene (liberó), Tar 2, Bán, Csépke 1, Csoma 9. Vezetőedző: Novák László.

DEAC: Ádám 1, Remete 4, Tóth A. 1, Budai 7, Kiss I. 3, Hubicska 12. Csere: Mészáros Z., Barna (liberók), Veres 1, Pallós, Szikszai 1, Nagy A. Vezetőedző: Fodor Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 13:16, 21:14. II. játszma: 8:4, 16:7, 21:11. III. játszma: 8:4, 16:11, 21:16.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a MAFC javára.

Novák László: – A csütörtöki fiaskó után összeszedte magát a csapat és megmutatta, hogy ez a valós tudáskülönbség az egyébként nagyon szimpatikus debreceni csapattal szemben.

Fodor Antal: – Megpróbáltuk megnehezíteni a fővárosiak dolgát, de mi nem vagyunk hozzászokva az ilyen szintű sorozatterhelésekhez, s a lábakban és a fejekben még benne volt az előző találkozó, meg az utazás fáradalma. Ennyivel is okosabbak lettünk, és készülünk a következő párharcra.

A mieink a minapi hazai bravúr (3-2-re nyertek a srácok Debrecenben, így harmadik, mindent eldöntő meccsre kényszerítették az esélyesebb fővárosiakat) után idegenben is megtették amit a haza megkövetel, de a MAFC összeszedte magát és 2-1-es összesítéssel elérte, hogy az 5. helyről várja a folytatást, míg mi a 6-ikról.

A DEAC a székesfehérvári MÁV Előre gárdájával folytatja a küzdelmeket, akik az alsó házból érkeznek, de kemény összecsapásokra számíthatunk ellenük is.

Fotó: Derencsényi István (archív)

közzétéve: 2019-04-14 11:53:19