Sümegen nyerhettünk volna - a héten még 3 meccse lesz a srácoknak!

Frissítés: 2018-04-16 14:41:14

Szettet nyert, de akár az egész mérkőzést is hozhatta volna a DEAC férfi röpicsapata Sümegen a hétvégén. Ám kulcspillanatokban alábbhagyott a koncentráció, így legközelebb itthon a Pécs, majd az utolsó mérkőzésen ismét a Sümeg ellen, de Debrecenben veselkedhet neki a csapat a győzelem megszerzésének.

Férfi röplabda NB1, rájátszás a 9-11. helyért
2018. április 15. vasárnap, Sümeg

Sümegi RE – Debreceni EAC 3:1 (22, 14, -15, 21)

Sümeg: Benedek 6, Sow 9, Óhidi 12, Kaposi 24, Tigyi 11, Nagy P. 7. Csere: Illés (liberó), Csike. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Debrecen: Pallós 2, Magyar 19, Kiss I. 2, Ötvös 5, Remete 7, Nagy A. 3. Csere: Mészáros, Barna (liberók), Bakács, Kiss D. 1, Szikszai 3, Chun-ju 3. Vezetőedző: Fodor Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 15:16, 21:19. II. játszma: 8:3, 16:5, 21:12. III. játszma: 5:8, 14:16, 19:21. IV. játszma: 8:3, 16:7, 21:10.

FODOR ANTAL:
- Egyenrangú partnerei voltunk a Sümegnek, bár a hosszú utazástól kissé fáradtan vágtunk bele a mérkőzésbe. Az első szettet rögtön nyerhettük volna, de végül ez elment, ami meghatározta a továbbiakat is, hiszen lélektanilag is mindig fontos az első játszma. Végül egy szettet csak hoztunk, de ha jobban kncentrálunk itt nyerhettük volna a mérkőzést is. Biztató volt a produkciónk, így a végére, mire véget ér a bajnokság egészen jók leszünk.

Az öniróniától sem mentes nyilatkozat jogos, hiszen már csak két hazai derbi vár a fiúkra a mostani NB1-es bajnokságban, és mostanra kezd összeállni a hányatott szezont futó csapat. Sebaj, ősztől ismét az élvonalban játszhatnak a mieink - bár hivatalosan erről még nincs állásfoglalás -, és reméljük, hogy a jobb teljesítmény sem marad el majd!

Ezen a sümegi mérkőzésen az első szett valóban nekünk állt sokáig, ám a hazaiak nyitója remek napot kifogva olyan teljesítményt mutatott be, amely ellen nem volt gyógyszere a mieinknek. Sorban ő érte el vagy alapozta meg a sümegi pontokat. A folytatásban volt tartása a DEAC-nak, hiszen a harmadik szettet behúzta, de a hazai nyitásokkal továbbra is nehezen boldogultunk, emellett néhány baki végül a mérkőzés elvesztését eredményezte.