A Kaposvár sarkára léptek a mieink idegenben

Frissítés: 2018-10-08 12:57:48

A férfi röplabda élvonalban bravúr közeli meccsel kezdett a DEAC, hiszen Kaposváron szettet nyert, sőt, a többiben is a lehető legkisebb különbséggel (egyszer csak hosszabbításban) kapott ki neves ellenfelétől. Várjuk a hasonló vagy még jobb folytatást!

Férfi röplabda NB1 1. forduló
2018. okt. 7. Kaposvár

Fino Kaposvár SE - DEAC 3-1 (23, -21, 23, 25)

Kaposvár: Keen, Horváth K. 7, Nagy J. 8, Nagy P. 24, Bozóki 8, Kalmár 7. Csere: Pápai, Kiss M. (liberó), Bögöly 8. Vezetőedző: Demeter György.

Debrecen: Budai 10, Tóth A. 3, Kiss I. 4, Bagics B. 21, Hubicska 25, Remete 4. Csere: Kiss D., Mészáros Z. (liberók). Vezetőedző: Fodor Antal.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:6, 16:15, 21:18. II. játszma: 8:6, 15:16, 19:21. III. játszma: 8:7, 14:16, 21:20. IV. játszma: 7:8, 15:16, 20:21, 23:22.

STAT ITT

KÉPGALÉRIA ITT (a kaposváriak oldaláról)

MECCSVIDEÓ ITT

FODOR ANTAL:
- Úgy kezdtük a bajnokságot, hogy nem nagyon tudtuk előtte lemérni, mire vagyunk képesek ebben az új összeállításban. Reméltem, hogy  Kaposvárt szoros meccsre kényszerítjük, ami be is jött. Végig esélyünk volt a győzelemre is akár. A ruin azonban és az összeszokottság végül a hazaiak felé billentette a mérleg nyelvét. A hosszú utazást is figyelembe véve azonban kezdetnek ez nagyon jó volt. Uganakkor milyen az emberi természet, most már meg ajnáljuk, hogy nem nyertünk, hiszen nagyon közel álltunk hozzá. Az új emberek beilleszkedése jól alakul, s remélem, hogy tartani tudjuk ezt a formát a későbbiekben is!

Nagyításért katt a képekre.

A DEAC a Remete, Tóth A., Bagics, Kiss I., Hubicska, Budai, Mészáros (liberó) sorral kezdett. S annyira jól ment a csapatnak, hogy trénerünk nem is merte megbontani azt később.

A nyitó szettben már a hazaiak nyakára hágott a DEAC, s végül csak a legszűkebben, 25-23-ra hozták a kaposváriak. A másodikat aztán meg is nyerte a Fodor-legénység, méghozzá 21-re, így kezdhettünk bízni a bravúrban. A harmadikat aztán ismét 23-ra hozta a Fino, míg a negyediket hosszabbításban 25-re. Bármelyik alakulhatott volna fordítva is, vagyis ez a 3-1-es vereség több mint biztató a jövőre nézve.

A mieinknél Hubicska és Bagics vitte a prímet pontok terén, de az egész csapatot dicséret illeti ezért a mérkőzésért.

Folytatás egy hét múlva: október 13-án DEAC - Dunaferr bajnokit rendezünk  DESOK-ban (15.00 órától), majd 8 napra rá a Magyar Kupában is velük csapunk össze itthon, illetve később idegenben. Közte pedig lesz egy szolnoki fellépése is a srácoknak az NB1-ben (október 19-én).

Fotó: Fino Kaposvár facebook oldala

közzétéve: 2018-10-08 12:42:10