Nagyszerű hajrával húztuk be a második meccset

Az Erste Liga szintjén kemény dolog a rájátszás; egymást követik a mérkőzések, a mieink is jégen voltak kevesebb, mint 24 órával a keddi találkozó után. Egy nap persze nem elegendő egy komolyabb megújulásra, Dave MacQueen is beérte kisebb változtatásokkal; visszahozta Polc-ot a brassói kapuba, Klempa helyett pedig Dame-Malka-t játszatta, míg David Musaial nem változtatott a győztes csapaton. A mérkőzés kérdése egyrészt az volt, hogy fel tudják-e szívni magukat a brassóiak húzóemberei, másrészt a mieink képesek lesznek-e folytatni az eredményes kontra-hokit?!

Az első periódust a 3. percben Fowlie kiállítása vezette be, a hazai csatár testre ütésért kapott 2 percet. A mieink természetesen felálltak a Brassó harmadában, Polc-nak két középtávolról érkező lövést kellett hárítania. Az 5. percben korongot veszítettünk a védekező zónánkban, Tranca a kapu torkából tüzelt, lövése kijött Hetényi Zoliról, a hátvédek azonban tisztázták a veszélyes szituációt. A brassóiak élesebben hokiztak, mint a keddi meccs első harmadában, de eléggé ponttalanul adogattak. A 8. percben óriási helyzetben lekéstünk egy keresztbe adásról, az ellenakcióból Finucci teremtett veszélyt a vendégkapu előtt.12.59-nél Izacky ugrott ki Molnár Dávid korongjával és biztos kézzel értékesítette a lehetőséget. Folyatódott a pulzáló játék, a kapusok azonban jól állták a sarat. A 16. percben Turcotte és Dalecky akciózott, a cseh támadó életerős lövését fogta meg Polc. 17.08-nál a hazai csatárok erőszakosan támadták a korongot birtokló Hetényi Zolit, konkrétan belökték a hálóba; Fowlie újabb két percet kasszírozott, Finucci-t pedig sportszerűtlen magatartásért büntették. Fél perccel később a mieink kihasználták a dupla fórt; Daleckyre játszottak ki egy figurát, a cseh gólzsák pedig védhetetlenül bombázott a hosszú sarokba! Az 1. harmadban inkább a mieink játszottak fölényben, ezt a lőlap (10-13) is alátámasztotta.

Bunyóval kezdődött a 2. játékrész, 21.31-nél Berta és Wilson püfölte egymást, a játékvezetők azonban gyorsan szétválasztották a küzdő feleket. 24.21-nél Finucci cselezgetett a védőharmadunkban, a hátvédeink nem vették túlságosan komolyan, így közelről kilőtte a hosszú alsót. Egy perc alatt élesebbé vált a küzdelem, az egyik oldalon Polc hárított, a másikon Fowlie és Carlson teremtett veszélyes helyzetet. A 27. percben Hári átadásából Kuleshov kínálta meg Polc-ot egy nagy bombával, a brassói hálóőr azonban a helyén volt. 30.01-nél egyenlítettek a kék-sárgák, Finucci kapu mögül érkező passzából Fowlie talált be. A mieink nem estek kétségbe, egymás után két jó helyzetet teremtettek, de ezekből nem született gól. 30.47-nél a debreceni padra fújtak rá két percet, túl sok játékosunk tartózkodott a jégen. A Brassó keményen megnyomta az emberelőnyt, a védőinknek csak nehezen sikerült felszabadítani. A 35. percben előbb kimaradt Turcotte lehetősége, Berta azonban remekül használta ki a magáét; Hári passzát verte be a rövid felsőbe! A debreceni szimpatizánsok kezdtek megnyugodni, de korai volt; ezúttal Gliga maradt őrizetlenül, a visszapasszából Fowlie már a második gólját szerezte. A hazai csapat megnyerte a 2. harmadot, várható volt, hogy hasonló terveket szőnek a záró periódusra is.

A 3. etapot kezdettől nagy iram és oda-vissza hullámzó játék jellemezte. Az ellenfél mindenáron el akart mozdulni a döntetlen állásról, ezért az összes fegyverüket bevetették. A 3. percben minden helyzetből támadták Hetényi Zoli kapuját, csak nehezen tudtunk kijönni a szorításból. A harmad 5. percében újabb nagy csetepaté kezdődött a debreceni kapu előtt, a Farkasoknak azonban nem sikerült gólt szerezni. Az harmad feléhez közeledve magasabb fokozatba kapcsolt a debreceni legénység; az 50. percben Polc-ot is kicsaltuk a kapujából, de a befejezés elakadt a visszatérő kapusban. Ezután újra fordult a kocka, Hetényi Zolinak kellett rávetődnie egy veszélyesen pattogó korongra. A döntetlenről a mieink tudtak előbb elmozdulni; 55.20-nál Kuleshov nagy bombája kipattant Polc-ról, a második hullámban érkező Berta ismét vezetéshez juttatta a mieinket! A kék-sárgák küzdöttek az egyenlítésért; az 56. percben Gliga tört előre, Hetényi Zoli azonban újabb nagy bravúrt mutatott be, majd McFadden cselsorozata után tisztázott.  58.30-nál Polc elhagyta a ketrecét, a húzás azonban nem vált be, 59.47-nél Izacky egész pályás gólt lőtt az üres kapuba. 59.32-nél Polc újra lekorcsolyázott, a mieink pedig újra betaláltak; ezúttal Kuleshov célzott jól. Az utolsó másodpercekben Kozma előtt is nyílt lehetőség, a padról visszaérkező Polc azonban hárított.

A 3. harmadban produkált remek hajrával a második idegenbeli meccsüket is megnyerték a mieink. A Brassó jobban hokizott, mint az első találkozón, a srácok azonban hatalmas munkát végeztek a mezőnyben, Hetényi Zoli pedig mindent védett, ami lehetséges volt, néha még a lehetetlent is. Két győztes mérkőzéssel a tarsolyunkban komoly előnyre tettünk szert a párviadalban, de még mindig csak a feladat első részét teljesítettük. Bízunk abban, hogy hazai jégen hasonló, vagy még jobb teljesítményt tudunk majd felmutatni!

A meccs után David Musial röviden értékelte a történteket és csapata esélyeiről is beszélt.

Ez egy igazán remek playoff-meccs volt, tele érzelmekkel. Nagyon örülök, hogy két találkozót meg tudtunk itt nyerni. Most hazai meccsek következnek és mindent megteszünk azért, hogy jól játsszunk és győzzünk. Úgy gondolom, hogy a Brassó valóban kiváló csapat, meglátjuk, mi történik majd Debrecenben” – fejezte be nyilatkozatát a DEAC szakvezetője.

2021.03.17. 17.30 Brassó
EL 208
Corona Brasov Wolves – DEAC 3-6  (0-2, 3-1, 0-3)
Gólszerzők: Fowlie (2) és Finucci, illetve Izacky (2), Berta (2), Dalecky és Kuleshov

Fotók: Corona Brasov