Fordulatos meccsen szereztünk három pontot

A Debreceni Egyetem gárdájának a 72. percben elolvadt a kétgólos előnye, aztán Szabó Levente villanásával mégis diadalmaskodott.

A DEAC futballistái a Karcaggal csaptak össze az NB III Keleti csoportjának hetedik fordulójában. Az újonc stadionját renoválják, ezért a meccset Balmazújvárosban rendezték. A “hazaiak” kezdőjében akadtak ismerőseink, elég csak Virág Ákosra, Gyönyörű Gergőre vagy Szabó Lajosra gondolni, utóbbi játékos a futsalcsapatunk egyik erőssége volt néhány éve.

Fordulatosan alakult a vasárnapi bajnoki, amelynek a végén szerencsére mi ünnepelhettünk. Az első félidő derekán Trencsényi Bence góljával szereztük meg a vezetést, és a szünetig már egyik háló sem zördült meg, így a szünetben 0-1 állt az eredményjelzőn. A folytatásban Korhut Mihály duplázta meg a fórunkat, aztán jött egy tízperces rövidzárlat, aminek köszönhetően a karcagiak egalizáltak. Sokáig úgy festett, hogy remivel zárul az ütközet, végül a csereként beszálló Szabó Levente a 87. minutumban megvillant, ezzel kikaparta nekünk a gesztenyét.

Együttesünk az előző két bajnokiját megnyerte, ezzel felzárkózott a tabellán, és jelenleg a hatodik helyen áll. Trencsényiék a következő játéknapon a BKV Előrét látják vendégül jövő vasárnap.

NB III Keleti csoport 7. forduló
Karcagi SE-DEAC 2-3 (0-1)
Balmazújvárosi Városi Stadion, vezette: Vinter Béla Gábor.
Gólszerzők: Virág (62.), Oláh N. (72.), ill. Trencsényi (28.), Korhut (59.), Szabó L. (87.)
A DEAC összeállítása: Ratku – Ujváros, Papp F., Orosz – Jankelic (Aranyos, 75.), Sándor T., Kónya, Korhut (Rauf, 60.) – Bereczki (Szabó L., 82.), Tochukwu (Kerekes, 60.), Trencsényi (Bidzilya, 60.). Vezetőedző: Sándor Tamás.