Tompán játszott a DEAC

A semmi extrát nem mutató, de öt gólt szerző Fradi győzelemmel távozott Debrecenből.

Soha jobb sportcsemegét Debrecenben, mint a Ferencváros vizitálását bármelyik sportágban! Ezúttal az Erste Ligában, a DEAC hokisaira várt az a nem könnyű feladat, hogy vesztesen engedjék útjára a zöld-fehér gárdát. A mieink a keddi, dunaújvárosi bajnoki diadal után várhatták a rangadót, a Fradi az Újpest elleni, MK-beli vereséget feledtette volna a cívisvárosban pénteken este.

Kellően parázs hangulatban kezdődött a meccs, már a második percben dulakodás tört ki a hazai háló előtt, ám hamar rendet teremtettek a játékvezetők. A kapuk elvétve forogtak veszélyben az első tíz percben, inkább a kőkemény harcon volt a hangsúly. Mire mindezt végig gondolta az ember, szinte semmiből megszerezte a vezetést az FTC: Betteridge használta ki a debreceni hibát. Nem sokkal ezután nagy helyzet maradt a ki a másik oldalon. 18:20-nál tetéződött baj, ugyanis már 2-0-ra ment a Fradi, Sointu talált be. Sajnos, nem játszottunk jól a mérkőzés ezen szakaszában, ezt ki is használta az ellenfél.

Rögtön a második harmad elején Mihalik előtt adódott lehetőség, ám elkerülte a korong a ferencvárosi kaput. Szoszunovot ültették ki két percre, és az FTC rögtön büntetett Sointu által, elúszni látszott a meccs hazai szempontból. Ám az etap végén talán az utolsó szalmaszálba kapaszkodtunk bele, Mark Szmirnov szépített. Hogy mégse legyen szorosabb az állás a pihenőre, arról hét másodperccel a vége előtt Sointu gondoskodott (1-4).

17 perc 19 másodperc volt hátra a találkozóból, és bekaptuk az ötödik gólt. Kestila lőtt Hetényi Zoltán szemei közé, és sajnos a hálóba is. Próbálta nyomás alatt tartani ellenfelét a Debrecen, de ezen az estén nem igazán jött össze semmi a házigazdáknak, tompán játszottak. 5:46 volt hátra, amikor ismét zárkózott a DEAC, Mihalik András lőtt gólt, ismét felcsillantva a reményt. Azonban az utolsó percekben is Hetényinek kellett többet tornáznia a kapu előtt, és ekkor már sejthető volt, hogy ezen a találkozón nem szerzünk pontot.