Egy este, amikor semmi nem jött össze

Pénteken este az utóbbi időben eléggé rapszodikusan szereplő Ferencváros érkezett a Debreceni Jégcsarnokba. A mieink reális, ám korántsem biztos pontszerzési eséllyel vágtak neki a találkozónak, hiszen várható volt, hogy a zöld-fehér együttes előbb-utóbb elkezdi a felzárkózást a középmezőny elejéhez.

Debreceni oldalon Hetényi Zoli kezdett a mienk hálója előtt. Az összecsapást vendéghelyzetek vezették be, de kapus és védelem egyaránt jól zárt a védekező zónánkban. A 3. perc legelején kibekkeltük Bogesic kiállítását, a 11. perc elején azonban emberelőnyös szituációban lankadt a figyelem hátul; Betteridge indult meg ziccerben és betalált. Nem volt szerencsénk a speciális játékhelyzetekkel, a harmad végén Nagy Gergő 4 a 4 elleni játékban használt ki egy védelmi hibát, két gólos zöld-fehér előnynél várhattuk az első szünetet. A 2. játékrészt határozottabb hokival indították a mieink. Találatot ez a szakasz sem hozott, ellenben a fővárosiak új szerzeménye, Sointu kihasznált egy kapu előtti kavarodást. A harmad végéhez közeledve az újonc Christiano Versich átadását Smirnov bombázta a hosszú sarokba. A felzárkózás azonban nem volt hosszú életű, Sointu a második gólját is megszerezte. A 3. periódus elején Kestila növelte az FTC előnyét, az 54. percben Smirnov duplázott ugyan, de ezt újabb gól nem követte.

Furcsa mérkőzést vívott egymással a két együttes, a srácok nem játszottak alárendelt szerepet, összesen 37-szer találtuk el a kaput. Ugyanakkor messze nem működött a megszokott módon az emberhátrányok kivédekezése, sőt emberelőnyös állásnál is beköszönt egyszer az ellenfél. A mieink lövéseinek minőségével több alkalommal is gondok adódtak.

György József vezetőedző kritikusan értékelte a találkozót.

Ez volt az első hazai megmérettetésünk az idén, természetesen szerettünk volna jól szerepelni és győzni! Kialakítottuk a helyzeteinket, amelyek sajnos, rendre kimaradtak. A találkozó elején lehetőségünk nyílott a vezetés megszerzésére is, emberfórba kerültünk, de egy korongeladás után az ellenfél került előnybe, ez lehetett az első fordulópont a mérkőzésen. Nem sokkal később egy páros kiállításból nem tudtunk jól kijönni, újra gólt kaptunk négy a négy ellen. A 2. játékrész első 10 percében mi játszottunk jobban, hajtottunk az első gólunkért, de a harmad közepe táján hátrányba kerültünk, amit az FTC-nek sikerült gólra váltania. A 38. percben lőttük az első gólunkat Smirnov jóvoltából. Ebben a helyzetben számunkra az lett volna a legfontosabb, hogy visszajöjjünk szorosra, ám ehelyett újabb gólt kaptunk, ez lehetett a 2. fordulópont a meccsen. A 3. harmadban átálltunk három sorra, de már a 43. percben egy jól eltalált lövéssel megszerezte az ötödik találatát a vendégcsapat. Igazából nem játszottunk rosszul, sem a játék szervezésében, sem a helyzetek kialakításában, de a lövéseink körülbelül 50 %-a vagy nem talált kaput, vagy elhalt a blokkokban. Néha úgy éreztem, hogy ha reggelig játszunk, akkor sem tudunk betalálni! Nincs túl sok időnk rágódni a gondokon, készülnünk kell a vasárnapi mérkőzésünkre! Remélem, addigra sikerül kilábalni a gödörből – összegzett a szakvezető.