Kísértett a közelmúlt, de mi tudtunk megújulni

Lehetetlen volt nem észrevenni, mennyire hasonlóan alakult a péntek délutáni, csíkszeredai derbi az előző napi, brassói összecsapáshoz.

Mint csütörtökön, úgy pénteken is gyorsan elhúztunk három találattal, ám gyorsan egyenlített a Sport Club, éppen úgy, ahogyan egy nappal korábban a barcasági együttes. A bajnokcsapat azonban nem tudta továbbvinni az előző tíz perc jó teljesítményét, a 25. percben Izacky betalált Adorjánnak, biztosítva, hogy a szeredai meccs innentől másként folytatódjon. A kísértetjárás így kevesebb, mint 10 percig tartott, és a DEAC végül 7-4-re nyert.

A találkozót nem mindennapi akciósűrűség jellemezte, nem túlzás, hogy minden percre jutott valami fontos történés, újabb izgalom. A mieink kiválóan hokiztak, fizikai és mentális téren egyaránt felvették a harcot a csíkszeredaiakkal , akik az utolsó utáni pillanatig erősítették a csapatuk játékoskeretét. A srácok ezúttal betartották a taktikai utasításokat, ami megmutatkozott a végeredmény alakulásában is.

György József vezetőedző a mérkőzés után elismeréssel szólt játékosaink teljesítményéről.

Hihetetlenül jól kezdtünk, amire szükség is volt, hiszen kiváló csapattal mérkőztünk meg. A srácoktól azt kértem, hogy próbáljunk tanulni a csütörtöki mérkőzésből és ha előnyhöz jutunk, azt igyekezzünk maximálisan megbecsülni. Ennek a meccsnek 3-3-as állás után volt a fordulópontja, Izacky révén nekünk sikerült a negyedik találatot megszerezni. A 2. játékrész végén Kozma Fecó lőtt egy gólt, amit érvénytelenítettek a játékvezetők, a kapus akadályozása miatt. Ez érdekes ítélet volt, mivel a lövés előtt éppen a szeredai védők lökték rá Révész Marcit a kapusukra. 4-3-as vezetésünk birtokában az lett a cél, hogy az előnyünkből egy gólt meg tudjunk őrizni. A 3. harmad vége felé, 6-7 percre egy kicsit könnyelműbbé váltunk, de ez nem veszélyeztette a győzelmünket. Nagyon fontos három pontot szereztünk, külön pozitívum, hogy klubcsúcsot jelentő hét gólt tudtunk lőni a Csíkszeredának. Az emberelőnyös szituációkkal még mindig gondok vannak, az emberhátrányos védekezés terén azonban sikerült tovább fejlődni. A mai nap a pihenésé, holnap a ligaelső ellen szállunk harcba. Remélem, hogy sikerül egy motivált csapatot a jégre küldeni – fejezte be nyilatkozatát a debreceni szakvezető.

Fotó: SC Csíkszereda