Hasznos volt a vasárnapi edzőmérkőzés

A DASE U13-as csapata a Hajdúböszörmény otthonába látogatott a hét utolsó napján.

Kiss Levente csapata a Hajdúböszörmény elleni felkészülési mérkőzéssel zárta a hetet. Nehezítve a feladatot, a házigazdák U14-es csapatával játszottak 3×25 perces harmadokat. Az első kettőben kidomborodott az életkori különbségből adódó fizikális különbség, de srácaink is elég megilletődötten futballoztak. Az utolsó harmadban már bátrabban és sokkal szervezettebben játszottak ifjoncaink, helyzeteikből kettőt is gólra váltottak, viszont a mérkőzést a Hajdúböszörmény nyerte.

Felkészülési mérkőzés

Hajdúböszörmény U14 – DASE: 6-2

DASE: Molnár Gellért, Freudenfeld Zsombor, Tar István, Havasi-Mehdi Tamás, Bartha Máté, Kulcsár Zalán, Papp Bence, Sipos Zsombor, Kiss Tamás, Basa Benett, Fehér Csongor, Kecskés Huba

Edző: Kiss Levente

Gólszerző: Kiss Tamás 2

Kiss Levente: Egy korosztállyal idősebbek ellen léptünk pályára, akik értelemszerűen fizikálisabban erősebbek voltak. Ettől meg is ijedtek a srácok az első két harmadban, kevés párharcot nyertünk, ráadásul kapkodtunk, ebből adódóan sok hibával futballoztunk. Ellenfelünk pedig gyors kontrák révén mindezt kihasználta. A záró harmadra sikerült rendezni a sorokat, megnyugtatni a srácokat, innentől szépen járattuk a labdát, sok helyzetet alakítottunk ki. Tapasztalatszerzésre hasznos volt ez a mérkőzés, mind számomra, mind a fiúk számára.