Kiss Máté az utolsó percben mentett pontot

Kétszer került hátrányba a bajnokaspiráns otthonában a kis DEAC, de mindkétszer sikerült egyenlíteni és elhozni egy pontot a fürdővárosból.

Két forduló után még nem szereztünk pontot, ám az előző heti teljesítmény bizakodásra adott okot, így abban reménykedtünk, hogy idegenben legalább egy egységet sikerül begyűjtenünk. Ez nem tűnt egyszerű feladatnak, ugyanis a bajnoki cím egyik várományosának, a Hajdúszoboszlónak az otthonában léptünk pályára.

A mérkőzés kezdetét jelző sípszó után a házigazdák próbálták érvényesíteni akaratukat, de védelmünk stabilan állt a lábán, sorban megakasztottuk a támadásokat, a szögletekre jól reagáltunk. Kontrákkal kísérleteztünk, ezek egyikéből a 14. percben megszereztük a vezetést: Zsoldos Bendegúz beadása után a középen érkező Nagy Attila első lövését még védte a kapus, ám a kipattanót már nem hibázta el támadónk. A gól után nagy nyomást helyezett ránk a házigazda, ám fölényük csak kisebb lehetőségekben mutatkozott meg, kapusunknak nem nagyon kellett számot adnia tudásából. Előnyünket sikerült is megtartanunk a szünetet jelző sípszóig.

Fordulás után viszont egyenlítettek a kék-fehérek, a 46. percben 1-1 állt az eredményjelzőn. A gól után, bár többet birtokolta a labdát ellenfelünk, helyzetekig is eljutottak, de partiban voltunk velük, előttünk is adódtak lehetőségek, ám a hálók sokáig érintetlenek maradtak. A 88. percben azonban a fürdővárosiak örülhettek, náluk volt az előny és érezhették zsebben a pontokat. De nem estünk össze, nagy erőket mozgósítottunk, hogy döntetlenre hozzuk a meccset, ezen próbálkozásokat a 95. minutumban siker koronázta: labdát szereztünk az ellenfél térfelén, Molnár Máté iramodott meg szélen, majd adott középre, a hajrában pályára lépő Kiss Máté fejéről pedig a hálóban landolt a játékszer. A gól után középkezdésre már nem is maradt idő, a játékvezető lefújta a mérkőzést.

Vármegyei I. osztályú felnőtt 3. forduló

Hajdúszoboszló – DEAC-II: 2-2 (0-1)

DEAC-II: Polyák – Zsoldos (Molnár M. 57’), Potornai (Vadon 72’), Légrádi, Pinczés, Sinyi, Dari, Ténai, Grecskó, Nagy A. (Kiss M. 88’), Almási

Megbízott edző: Balla Imre

Gólszerzők: Sinyi 14’, Kiss M. 95’

Balla Imre: Bár előző héten vereséget szenvedtünk, de jól játszottunk, mint ahogy ezen a mérkőzésen is, mezőnyben abszolút partiban voltunk ellenfelünkkel. Egy szépen felépített támadás végén megszereztük a vezetést, bár nagy nyomást helyezett ránk a Hajdúszoboszló, de előnyből várhattuk a második etapot. Szünet után hamar elolvadt az előnyünk, majd a hajrában mi kerültünk hátrányba, de a ráadás utolsó percében sikerült döntetlenre hoznunk a mérkőzést. Az egyik bajnokaspiráns otthonából hoztunk el, véleményem szerint megérdemelten egy pontot, gratulálok a csapatnak.