Kora őszi gólzápor

A DEAC ifistái már az első félidőben megnyugtató előnyre tettek szert, a másodikban pedig kinyitották a gólcsapot.

Parádést teljesítményt produkál Kozma László alakulata, az eddigi öt fordulóban nem találtak legyőzőre, és makulátlan mérleggel vezetik a tabellát. Ezt a jó sorozatot szerették volna folytatni a 6. fordulóban, ehhez a Létavértest kellett azonban felülmúlni.

Már a középkezdés után kidomborodott a két csapat közti különbség, amint útjára indult a labda, nyomás alá helyeztük a vendégeket. Egy ideig bírták is a nyomást, végül a 12. percben kapituláltak, Incze Dénes nyitotta meg a gólok sorát, majd Pál Roland duplázta meg az előnyt. Leginkább egy térfélen zajlott a játék, védekezésre kényszerítettük a piros-fehéreket állandó veszélyben volt a kapujuk. Próbáltak ugyan támadásokat vezetni, de elvétve lépték át a felezővonalat. Folyamatosan ellenfelünk tizenhatosánál tartottuk a labdát és szünetig még háromszor juttattuk a vonalon túlra.

A második félidőben sem vettünk vissza a tempóból, szervezetten, kombinatívan és nagy kedvvel futballoztunk. A szép játék ismét eredményességgel párosult, az etap derekánál már 11-0 állt az eredményjelzőn. A gólszüret itt még nem ért véget, a hármas sípszóig még négyszer zörgettük meg a hálót, így kiütés lett a vége.

Vármegyei I. osztályú U-19 6. forduló

DEAC – Létavértes: 15-0 (5-0)

DEAC: Lévai – Pál, Varga, Szabó, Kerekes (Juscsák 46’), Incze, Dudás, Kecskés, Kozma (Boros 46’), Gáll (Nagy Gy. 46’), Kovács

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Incze 12’, 35’, 49’, 54’, 56’, Pál 15’, Szabó 26’, Dudás 41’, 59’, Nagy Gy. 62’, 77’, 79’, Boros 64’, Juscsák 66’, Varga 89’

Kozma László: Úgy vélem, ilyen nagy arányban is megérdemelten nyertük meg a párharcot, végig kézben tartottuk a meccset, szervezettek voltunk. Fegyelmezetten, pontosan játszottunk, csapatként funkcionáltunk, esélyt sem adtunk ellenfelünknek a gólszerzésre. Maximálisan elégedett vagyok a srácokkal, amit kértem, azt megvalósították a pályán. Gratulálok a jó és eredményes játékhoz.