Hamar eldöntöttük a Diósgyőr elleni bajnokit

A Debreceni Egyetem alakulata jobb helyzetkihasználással még simább győzelmet is arathatott volna.

A DEAC női futsalcsapata csütörtök este a Diósgyőrt látta vendégül a DESOK-ban. A két gárda eredetileg szeptember elején találkozott volna egymással az NB I-ben, ám akkor a DVTK kérésére elnapolták a bajnokit. Együttesünk az előző héten az Eger otthonában gyűjtötte be a három pontot. Azon az összecsapáson remek teljesítményt nyújtott Kopjári Liza, ám ezúttal Pozsgai Melinda kezdett a kapuban.

A második perc elején Hardon Rita előtt adódott lövőhelyzet, de a kísérlete fölé ment. Nem sokkal később André Antónia készítette le a labdát Gajzágó Flórának, akinek az átlövése a kapu bal oldalában kötött ki. A negyedik minutumban André centerezett, a játékszer végül Gyarmathy Fanni Ágnesről pattant a gólvonalon túlra, ezzel az öngóllal már 2-0 szerepelt a kijelzőn. A villámrajt után sem lassítottunk, az ötödik percben ismét megvillant Gajzágó, így már hárommal vezettünk. A félidő derekához közeledve Krascsenics Csilla remek passzát követően Fülöp Dia került nagy helyzetbe, ám ezúttal a diósgyőri kapus hatalmasat védett. A szünetig nem változott a játék képe, többet birtokoltuk a labdát, az események főleg az ellenfelünk térfelén zajlottak, Pozsgainak gyakorlatilag nem akadt dolga, ennek ellenére az állás nem módosult.

A második játékrész alaphangját Hardon újabb próbálkozása adta meg, aztán Nagy Anikót csupán néhány centiméter választotta el a gólszerzéstől. A folytatásban is sokszor megdolgoztattuk a vendégek kapusát, aki a kapott gólok ellenére kiváló napot fogott ki, főleg rajta múlt, hogy nem nyílt ki nagyon az olló. A 27. percben Krascsenics Csilla André Antóniának akart passzolni, a menteni igyekvő Kovács Aliz peches volt, mivel a lábát érintve jutott a labda a kapuba, vagyis újabb öngólt láthattak a drukkerek.

Alakulatunk 4-0-s győzelemmel zárta a mai ütközetet, így két fordulót követően hibátlan mutatóval rendelkezik.

A vendégek a mérkőzés elejétől a stabil védekezésre fektették a hangsúlyt, mélyen visszahúzódtak a kapujuk elé, és átadták nekünk a területeket. Ebből kifolyólag domináltuk a játékot, és ez helyzetekben is megmutatkozott. Jól kezdtük a találkozót, de aztán a helyzetkihasználásunk visszaesett, ám a győzelmünk egy percig nem forgott veszélyben. A játék képe jobban tetszett, mint a múlt héten, igazából egyedül a befejezéseket tudom felróni a csapatnak, ebben élesebbnek kell lennünk a következő összecsapásokon – nyilatkozta Quirikó Vivien.