Hozták a kötelezőt lányaink

U14-es lánycsapatunk kiütéses, 14 gólos győzelemmel zárta a Tiszai SC elleni bajnoki mérkőzést.

Két győzelem után egy kéthetes bajnoki szünet következett, volt tehát idejük alaposan felkészülniük Harcsa Csaba tanítványainak a Tiszai SC elleni mérkőzésre. A recski alakulat még nem szerzett pontot, sőt még gólt sem rúgott, nem véletlen, hogy a táblázat végén szerénykedik. Lányainktól csak a győzelem volt elfogadható eredmény hazai pályán.

Amint útjára indult a labda, beszorítottuk ellenfelünket a kapuja elé, akik próbáltak minél jobban tömörülni védőharmadukban, hogy elkerüljék a nagyarányú vereséget. Nem volt egyszerű megbontani őket, így átlövésekkel próbálkoztunk. Tettük ezt sikerrel, közeledve az első negyedórához, már hárommal vezettünk. Lényegében egy térfélen zajlott a játék, a vendégek elvétve lépték át a felezővonalat. Nem is bírták a nyomást, az első harmad végén 6-0 állt az eredményjelzőn.

A második etapban is az történt a pályán, amit mi akartunk, nagy kedvvel és lendületesen futballoztunk. A szép játék továbbra is eredményességgel párosult, ebben a szakaszban ötször kellett a Tiszai kapusának maga mögé nyúlnia.

A záró harmadban sem vettünk vissza a tempóból, már csak az volt a kérdés, mennyi lesz közte a végére. A 90. percben megkaptuk a választ, csapatunk 14-0-ra nyerte meg a mérkőzést. Az újabb győzelemmel tartjuk a lépést két riválisunkkal, a DVTK-val és az Egerrel.

Leány Regionális U-14 HNP Északkeleti csoport 5. forduló

DVSC-DEAC – Tiszai SC: 14-0 (6-0, 5-0, 3-0)

DVSC-DEAC: Takács, Szőke, Szabó-Bede, Mazsu, Furó, Szabó, Kaszás, Barna, Lengyel

Cserék: Berki, Átyim, Polgári, Supák

Edző: Harcsa Csaba

Gólszerzők: Takács 7’, Szőke 10’, Furó 13’, 30’, Kaszás 19’, 42’, 53’, Lengyel 22’, 34’, Szabó-Bede 46’, 65’, Szabó 59’, Barna 66’, 77’

Harcsa Csaba: Vártuk már ezt a mérkőzést, hiszen két hete nem léptünk pályára bajnokin. Nem ismertük ellenfelünket, idén találkoztunk velük először. Több meghatározó játékosra nem számíthattam, így voltak, akik ma debütáltak bajnoki mérkőzésen. Az egész mérkőzésen fegyelmezetten játszottunk, az edzéseken tanultakat viszont láttam a pályán, szépen járattuk a labdát, próbáltuk kicsalogatni ellenfelünket védőzónájából. Nem volt könnyű megbontanunk őket, átlövéseink azonban célt találtak. Gratulálok a lányoknak, örülök, hogy egyre tudatosabban futballoznak. Köszönöm a szülőknek, hogy végig biztattak minket.