Fordulatos meccsen diadalmaskodtunk

A Debreceni Egyetem alakulata remekül kezdte az Eger elleni összecsapást, ám a folytatásban meg kellett dolgoznia a sikerért.

A DEAC női röplabdázói az EVSI gárdáját fogadták vasárnap délután a DESOK-ban. Együttesünknek ebben az idényben ez volt az első bajnokija az NB II Keleti csoportjában, míg az egriek egy héttel ezelőtt a Szolnok elleni meccset 3:0-s győzelemmel abszolválták.

Meggyőző teljesítménnyel kezdtük az összecsapást, a vendégek mestere, Juhászné Tóth Mária 8:3-as állásnál időt is kért. Ezt követően is uraltuk az első szettet, Szabó Csenge ásza után már 17:6 szerepelt a kijelzőn. Nem sokkal később a nyáron érkezett Monika Lasecki szintén egy remek nyitással került a középpontba. A hajrában mindkét együttesnek meggyűlt a baja a szervákkal, de ezt mi kevésbé bántuk, ugyanis behúztuk ezt a játékrészt.

A második periódus elején többet hibáztunk, de Lasecki vezérletével hamar fordítottunk. Ez a szakasz már jóval izgalmasabban alakult, a sok fordulat miatt nehéz volt megjósolni, hogy melyik irányba billen el a mérleg nyelve. Mayer Flóra ászát követően kedvezőbb helyzetbe kerültünk (22:20), ám a riválisunk nem adta fel a küzdelmet. A végjátékban mindkét gárdának volt szettlabdája, végül az öldöklő küzdelemből a vendégek jöttek ki jobban (27:29).

A harmadik játékrészben Lasecki Árvai Vanesszával “karambolozott”, szerencsére egyik játékosunk sem sérült meg. Ebben az etapban főleg nekünk kellett futnunk az eredmény után, 21:23-nál Kuszkó Zsolt egy időkéréssel próbált új lendületet adni csapatának. Trénerünk szavai hatottak, mivel egy 4:0-s szakasszal eltüntettük a hátrányt. A játszma utolsó pontját Borók Orsi szerezte egy rendkívül higgadt megoldással.

Abban bíztunk, hogy ez a fordítás szárnyakat ad, és a negyedik játszmában lezárjuk a meccset, de sajnos nem ez történt. Pedig biztatóan rajtoltunk, majd Szabó Csenge megoldásával egalizáltunk (10:10). A folytatás már úgy alakult, ahogy az egriek remélték, ezért jöhetett az ötödik etap.

Az utolsó szett is egy valódi hullámvasút volt. Az EVSI 4:0-s futással adta meg az alaphangot, Kuszkó Zsolt nem is várt tovább az időkéréssel. Szabó Csenge és Péteri Vanda megmozdulásaival visszajöttünk a meccsbe, majd Borók nyitásával fordítottunk (12:11). A végén Péteri Vanda kiváló blokkjának hála dőlt el a heroikus csata (15:13). A 3:2-es diadalnak hála két pont áll jelenleg a nevünk mellett. A következő bajnokink november 6-án lesz, ekkor az Eötvös otthonában vizitálunk.

Az első szett első osztályú volt. Erre gondolok, amikor azt mondom, ha azt hozzák a lányok, amit tudnak, nem lehet probléma. Sajnos nem tudtuk tartani ezt a fegyelmezett és jó játékot, voltak hibáink, amiket az ellenfél kihasznált, ezért nem sikerült pontot tenni a második játszma végére. Az első játékrész után megduplázódott a hibáink száma, amivel az ellenfélnek gyártottunk pontokat, ettől függetlenül küzdöttek a csajok, és egy nagyon gyengén kezdett ötödik szettet meg tudtak fordítani. Ügyesek voltak az egriek is, nem adták könnyen magukat, de örülök hogy sikerült nyernünk. Gratulálok a játékosaimnak, a szurkolóknak pedig köszönjük a támogatást – összegezett Kuszkó Zsolt vezetőedző.