A rangadón megszakadt a sikerszériánk

A Debreceni Egyetem alakulatának a szünet után gyakorlatilag végig futnia kellett az eredmény után.

Alig lehetett üres széket találni szombat este a DESOK-ban. Persze ez borítékolható volt, hiszen csarnokunkban rendezték meg a férfi kézilabda NB I/B nyolcadik fordulójának rangadóját: az éllovas DEAC a harmadik helyezett Budai Farkasokat fogadta. Hét játéknap után Mándi Norbert legénysége hibátlan mérleggel rendelkezett, míg a fővárosiak hat diadal mellett csupán egyszer kaptak ki.

Jól kezdtük a meccset, hiszen előbb Kiss Roland talált be már passzív jelzésnél, míg az ellenfél első támadását kivédekeztük. Ezt követően Radvánszki Zsoltot tömtük labdákkal, szerencsére beállósunk biztos kézzel értékesítette a helyzeteit. A másik oldalon Kende Péter termelte a gólokat. 5-4 szerepelt a kijelzőn, amikor Boros Tamás hárította Csengeri hetesét. Szemkápráztató találatokból sem volt hiány, nálunk Kiss Axel pimasz befejezését lehetett kiemelni, az ellenfélnél pedig Kristóf Mátyás egy szép kínai figura végén ünnepelhetett, ezzel a 21. percben 11-10-re vezettek a fővárosiak. Nem sokkal később Szeitl elhibázott egy ziccert, majd kétperces büntetést kapott, vagyis nem ezek voltak neki a legszebb pillanatok a meccsen. Az első félidő hajrájában Draskovics megszórt minket, de Radvánszki újabb góljával egalizáltunk, ennek hála a szünetben 13-13 volt az állás.

Kovács Bencét sem kímélték a Budai Farkasok játékosai

A második játékrész elején vetélytársunk akarata érvényesült, Khaled beállítása új lendületet adott a budapestieknek. Nekünk a támadójátékunk akadozott, a gólcsendet a 36. minutumban Kovács Bence törte meg (14-16). Mándi Norbert vezetőedzőnek 15-19-nél időt kellett kérni, mivel eléggé tanácstalanná váltunk. Az eligazítás után elővettük a hét a hat elleni felállást, ám ez sem hozta meg a remélt fordulatot. Bosszankodhatott a vendégek kapusa, Balogh Tibor mivel több kísérletünk is becsorgott róla. Hiába a szerencsés találataink, ifjabb Kiss Szilárd tanítványai magabiztosan őrizték az előnyüket. Az 54. percben úgy tűnt, hogy elúszott a hajó, ugyanis Draskovics újabb sikeres lövésével ötre nőtt a különbség (20-25). A hátralévő időben küzdöttünk becsülettel, ennek ellenére 28-23-as vereséggel zártuk a rangadót.