A Loki elleni találkozóval zártuk a hetet

A DEAC futballcsapata vasárnap délelőtt a szintén az NB II-es rajtra készülődő Lokival vívott edzőmeccset. A pallagi összecsapáson a DVSC 5-1-es győzelmet aratott, alakulatunk találatát Székely Dávid szerezte. Ez volt a nyári felkészülés során az első vereségünk.

A Debreceni Egyetem labdarúgói nem unatkoztak ezen a héten. Balogh Pál együttese Mádon edzőtáborozott, ahol minden adott volt a minőségi munkához. Csapatunk kedden a Putnokot győzte le 3-0-ra, csütörtökön pedig a Sajóbábonnyal 1-1-es döntetlent játszott. Vasárnap a Lokival csaptunk össze, a találkozót Pallagon rendezték meg. Érdekesség, hogy a DVSC csatársorát Bárány Donát és Kerekes Krisztián alkotta, a két játékos korábban a DEAC-ban ontotta a gólokat.

A mérkőzés első nagyobb helyzetét a negyedik percben jegyezhettük fel, ekkor egy gyors támadás végén Szabadosnak kellett résen lenni. A folytatásban főleg a mezőnyben zajlott a küzdelem, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A harmincnegyedik minutumban a piros-fehérek megszerezték a vezetést: jobbról érkezett egy centerezés, az i-re a pontot Kerekes rakta fel. Az első félidő végén Varga Kevin löketét tornázta ki Szabados, így maradt az 1-0.

Az ötvenkilencedik perc elején Pintér ugratta ki Bereczkit, aki a bal alsóba küldte a labdát. Néhány pillanattal később már hárommal vezetett a Loki, Bényei egy szögletet követően sarokkal köszönt be. Bereczki másodszor is ünnepelhetett, a csereként beálló játékost Kundrák hozta nagy helyzetbe. Büntetőből szépíthettünk volna, a labda mögé Urbin állt, de próbálkozása sajnos célt tévesztett. A hajrában összejött a szépítés: Sándor Tamás kísérletét ugyan védte a hálóőr, de a kipattanót Székely értékesítette. A Loki rövidesen visszaállította a négygólos különbséget, hiszen a pénteken bejelentett Tischler fejelt a kapunkba.

Debreceni rangadót az NB II-ben is rendeznek, a csütörtöki sorsoláson eldőlt, hogy a második forduló programjában szerepel a DEAC-DVSC összecsapás. A két gárda augusztus 5-én feszül újra egymásnak a Nagyerdei Stadionban.

FOTÓK A MÉRKŐZÉSRŐL

DVSC-DEAC 5-1 (1-0)
DVSC: I. félidő:
Kosicky – Kusnyír, Kinyik, Szatmári, Ferenczi – Bévárdi, Baráth, Szabó B., Varga K. – Bárány, Kerekes.
II. félidő: Zöldesi – Lakatos B., Pávkovics, Poór, Bényei B. – Kundrák, Bényei Á., Pintér Á., Bódi – Bereczki, Tischler.
DEAC: Szabados – Nagy Z. (Karikás a szünetben), Szabó K. (Soltész a szünetben), Belényesi Cs., Orosz M. – Takács P. (Székely D., 64.) – Damásdi (Kiss B., 64.), Sigér Á. (Sándor T. a szünetben), Bíró P. (Spitzmüller a szünetben), Gyönyörű (Urbin, 64.) – Burai (Kertész, 64.).
gólszerző: Kerekes (35.), Bereczki (60., 67.), Bényei (64.), Tischler (88.), ill. Székely (84.)