Jégkorongcsapatunk gólerős csatára, Kreisz Brúnó szerint kiegyensúlyozottabbak lettek az utóbbi hetekben, ami nagyban hozzájárul a jó eredményeikhez.
Tökéletes teljesítményt nyújtottak múlt héten a DEAC hokisai: szerdán a Magyar Kupában 4-0-ra nyertek Vaszjunyin Artyom tanítványai a FEHA19 ellen, majd következett két Erste Liga-találkozó, pénteken 4-2-re verték a DVTK Jegesmedvék gárdáját, majd vasárnap 5-2-re múlták felül a Sport Club Csíkszeredát.
Galoha szerzett vezetést a Debreceni Jégcsarnokban az erdélyiek ellen, Péter azonban még a szünet előtt egalizált. A második etapban Kreisz juttatta ismét előnybe a hazaiakat, akik Varttinen góljával a 46. percben már 3-1-re mentek. A folytatásban Senfeld is betalált, kapaszkodtak volna a vendégek, Ritchie csökkentette a hátrányt, azonban Usztyinenko végleg lezárta a meccset, 5-2-re győztek a fekete-fehérek.
– Ez volt a harmadik meccsünk a héten, nem feltétlen voltunk annyira frissek és fegyelmezettek, de sikerült megtalálnunk a győzelem kulcsát, mentálisan erősek voltunk és ez hozzásegített minket a sikerhez. Jó formában vagyunk, kiegyensúlyozottabban játszunk, talán kevesebbszer esünk át a támadó oldalra, kevesebb lehetőséget adunk az ellenfélnek és a gólok is jönnek. Legközelebb az Újpesttel találkozunk, mely csapat nagyon jó formában van, egy presztízsmeccs vár ránk, amit szeretnék megnyerni – mondta Kreisz Brúnó, aki kiváló formát mutat, az utóbbi időben folyamatosan termeli a gólokat.
A DEAC 38 ponttal a tabella negyedik helyéről várja a folytatást, december 26-án, pénteken 18 órától az Újpesti Jégcsarnokban vendégszerepelnek a cívisvárosiak.
Fotó: Szolnoki László
