Tapadunk az élmezőnyre

A Debreceni Egyetem fiataljai kétszer győztesen, egyszer pedig vesztesen hagyták el a játékteret.

U17-es futsalosaink dupláztak a hétvégén: Zákány Ferenc tanítványai szombaton a Kincsem Futsalt fogadták, majd másnap a Szent István SE otthonában vizitáltak. Az első meccsen remekül kezdtek játékosaink, Varga Balázs góljával a 26. percben már 4-0 állt az eredményjelzőn. A folytatásban ugyan csökkentette a hátrányát a Kincsem, de a három pontot a DEAC kaparintotta meg az 5-4-es győzelmének köszönhetően.

“Jól játszottak a srácok, szép támadásokat vezettek. 4-0 után kicsit kiengedtünk, ennek köszönhetően a Kincsem kozmetikázni tudott az eredményen” – nyilatkozta Zákány Ferenc.

A Szent István SE otthonában kétszer is vezettünk, ám a meccs utolsó négy találatát riválisunk lőtte, így 6-3-as vereséget szenvedtünk. Vilmányiék jelenleg a negyedik helyen állnak a táblázaton.

“Fordulatos és színvonalas meccsen a szombati küzdelem miatt az utolsó tíz percre kicsit elfáradva, de a végéig harcolva maradtunk alul. Gratulálok a srácoknak a mutatott játékhoz és a tanultak alkalmazásához” – összegzett a tréner.

U20-as csapatunk beragadt a rajtnál a Szent István SE elleni bajnokin, így a negyedik percben már kétgólos hátrányba került. Szerencsére a folytatásban összekapta magát Kántor Tamás legénysége, amely Komlósi Péter harmadik találata után már 6-3-ra vezetett. A házigazda erejéből végül csak az eredmény kozmetikázására futotta. A debreceniek tizenkét pontjuknak hála a képzeletbeli dobogó második fokán állnak.

“Ismét gyengén kezdtünk, de szerencsére hamar magunkra találtunk. Örömteli, hogy a csapat egyre több futsalelemet alkalmaz a meccseken, ami az eredményben ismét meglátszott” – mondta Kántor Tamás.

Fiú futsal I. osztály U17 Keleti csoport
DEAC-Kincsem Futsal 5-4 (2-0)
gólszerző: Vilmányi (14., 36.), Varga B. (15., 26.), Madugyin (23.), ill. Ledacs-Kis (32.), Árva (33.), Szabó Cs. (37.), Laczkó (40.)

Szent István SE-DEAC 6-3 (2-1)
gólszerző: Szegletes (16., 17., 29.), Molnár M. (27.), Csoma-László (36.), Bődi (40.), ill. Varga B. (9., 23.), Vilmányi (23.)

Fiú futsal I. osztály U20 Keleti csoport
Szent István SE-DEAC 5-6 (2-3)
gólszerző: Sulyok (3., 21.), Váradi Zs. (4.), Balogh Á. (31.), Mikulecz (32.), ill. Sándor A. (7.), Konyári (10.), Komlósi P. (11., 26., 29.), Szilágyi A. (21.)