Döntetlennel nyitottunk

A Debreceni Egyetem alakulata az első félidőben még kétgólos hátrányban volt, végül mégis összejött a pontszerzés.

Hétfő este megkezdődött az új szezon a férfi futsal NB I-ben. A DEAC a nyitányon az újonc Maglóddal csapott össze Monoron. Együttesünkben a nyáron érkezett játékosok közül Nyerges András és Franchu Garcia Ulloa is kezdett.

Nem indult jól a mérkőzés, mivel Branko Petrics már a második percben bevette a kapunkat. Sokáig nem módosult az eredmény, aztán a tizenharmadik minutumban Talabér Attila duplázta meg a maglódiak fórját. Érdekesség vele kapcsolatban, hogy futballistaként 2014-ben az U19-es Eb-n, egy évvel később pedig az U20-as vb-n is szerepelhetett. Nem sokáig volt 2-0 az eredmény, mivel Harmati Tamás faragott a hátrányunkon. A szünet előtt még két gólt láthattak a drukkerek, előbb Petrics, aztán Franchu köszönt be.

A második félidőben ellenfelünk jó ideig őrizte a fórját, de a 34. percben Petrics öngóllal “jelentkezett”. A hátralévő időben már egyik gárda sem tudott betalálni, így pontosztozkodással zárult a mérkőzés. Együttesünk következő meccsére nem kell sokat várni, mivel pénteken az Újpestet fogadja a DESOK-ban.

NB I 1. forduló
Mag-log Maglódi TC-DEAC 3-3 (3-2)
vezette: Kovács Gábor Péter, asszisztensek: Vass István, Horváth Patrik.
gólszerzők: Petrics (2., 17.), Talabér (13.), ill. Harmati (15.), Franchu (20.), Petric (34. – öngól)
A DEAC összeállítása: Nyerges – Thiago, Harmati, Szatmári, Franchu. Cserék: Faragó, Berecz, Vass, Siska, Sándor K., Tóth A., Tóth B., Magyar, Győri. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.