A Debreceni Egyetem alakulata nem bírt a szezont elég harmatosan kezdő Haladással.
Hosszú utat kellett megtennie a DEAC férfi futsalcsapatának, hiszen hétfőn Szombathelyen játszott NB I-es bajnokit. A keretünk ezúttal sem lehetett teljes, ugyanis Vass Ottó, Faragó Ádám és Ricardo sem léphetett pályára.
A hiányzók ellenére esélyesként vághattunk neki a meccsnek, mivel a Haladás négy kör után nem szerzett pontot. A sereghajtó Vas vármegyeieknek a négy vereség mellett az is fájhatott, hogy eddig 29 gólt kaptak, ezzel szemben pedig mindössze egyszer köszöntek be.
Sajnos a papírforma nem érvényesült az összecsapáson, mert a végeredmény 1-1 lett. Az első félidőben csak helyzeteket jegyezhettünk fel, de gólt nem született. Aztán a 31. percben jött a hideg zuhany, ugyanis Kárász Noel Ferenc bevette a kapunkat. Hamar összejött az egyenlítés, a 32. minutumban Szabó Steven volt eredményes. A lefújásig már nem módosult az állás, így egy ponttal térhettünk haza. Öt meccset követően nyolc egységgel rendelkezünk.
Pénteken 18.30-tól az élvonal hatodik fordulójában az újonc H.O.P.E. Futsalt fogadjuk a DESOK-ban.
NB I 5. forduló
Haladás VSE-DEAC 1-1 (0-0)
Haladás Sportcsarnok, vezette: Wittner József, asszisztensek: Góbi Soma Gábor, Karsai Roland.
Gólszerzők: Kárász (31.), Szabó S. (32.)
A DEAC összeállítása: Vincze – Faragó L., Tóth A., Győri, Szabó Á. Cserék: Soczó, Szabó S., Balázsi, Erdei K., Krajnyák, Lévai, Erdei Sz., Karacs Deli, Urr. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.
Fotó: Derencsényi István
