Mesterhármas: idén is megszereztük a bajnoki címet!

A Debreceni Egyetem együttese zsinórban harmadik alkalommal végzett az élen a bajnokságban.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó bajnoki döntő negyedik felvonását vasárnap este a TFSE otthonában rendezték meg. A DEAC női futsalosai 2-1-es előnyből várhatták az összecsapást, vagyis egy újabb diadallal lezárhatták volna az aranycsatát.

Az első perc végén Fülöp Dia éles szögből vette célba Hargas Annamaria kapuját, a hazaiak cerberusa magabiztosan védett. A másik oldalon Gruber egy labdaszerzést követően tüzelt távolról, de a lökete pontatlan volt. Aztán rövid időn belül előbb Fülöp, majd Nagy Anikó próbálkozását hárította Hargas. Torma Balya Dorottya átlövésénél bizonyította, hogy ismét jó napot fogott ki. A hatodik minutumban ideális helyről végezhettünk el szabadrúgást, egy szép variációt követően Gajzágó Flóra köszönt be. A vezető gólunkat követően mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám egyik háló sem rezdült meg, így a szünetre minimális fórral mehettünk.

A második játékrész elején Fülöp lőtt jó tíz méterről, a bal alsóba tartó bombáját Hargas kitenyerelte. Horváth Viki mesteri indításából Nagy Anikó profitálhatott volna, ám az oldalhálót találta el. Nem sokkal később Gajzágó lógott meg, de a kísérlete fölé szállt. Telt az idő, de a fővárosiak játékából hiányzott az átütőerő, egyedül Kota Gabriella ziccerénél izgulhattunk, szerencsére Torma bravúrral jelentkezett. Nem adta fel a küzdelmet a TFSE, a hajrában elővette az öt a négy elleni játékot, de a hátsó alakzatunk kiválóan működött. Az utolsó percben Varga Adélt szabálytalanul állítottuk meg, a budapestiek szerint a hatoson belül történt a fault, ám a játékvezető nem így látta, vagyis büntető helyett szabadrúgást ítélt. Ezt a szituációt is átvészeltük, ennek köszönhetően a végeredmény 0-1 lett, ezzel pedig zsinórban harmadik alkalommal nyertük meg az NB I-et. Azt sem szabad elfelejteni, hogy ez a szezonunk is tökéletesen sikerült, ugyanis a Magyar Kupában szintén aranyérmet szereztünk.