Nem spóroltak a gólokkal

A Debreceni Egyetem csapatai veretlenül zárták a hétvégét.

A DEAC U17-es és U20-as futsalosai szombaton a Kistarcsával csaptak össze a DESOK-ban. A fiatalabb korosztályunk a hatodik percben hátrányba került, de a folytatásban Komádi és Puskás találataival fordított. A szünet előtt még Rábai is megvillant, így 2-2-es döntetlennel mehettek a felek a pihenőre. A második játékrészben Kopjárinak köszönhetően ismét előnyhöz jutottunk, ám nem sokkal később Rábai beállította a végeredményt.

“A védekezésünk rendben volt, a támadások során sok helyzetet alakítottunk ki, de a befejezéseknél jobban kell koncentrálnunk! A mérkőzés összességében biztató volt a jövőre nézve” – összegzett Zákány Ferenc.

U20-as együttesünk a triplázó Figeczki Ágoston vezérletével gyakorlatilag egy félidő alatt lezárta a mérkőzését. A térfelcsere után ugyan kicsit feljebb zárkóztak a kistarcsaiak (5-2), de a hátralévő időben még jobban kinyílt az olló a csapatok között. A DEAC-nak ez a 9-2-es győzelme volt eddig a legfölényesebb a mostani idényben.

“Az első félidőben uraltuk a játékot, ennek köszönhetően magabiztos előnyre tettünk szert, amely a második játékrészben kicsi koncentrációhiányt okozott, de végül ismét rendeztük a sorokat, és megérdemelt győzelmet arattunk” – fogalmazott Kántor Tamás.

Fiú futsal I. osztály U17 Keleti csoport 13. forduló
DEAC-Kistarcsai VSC 3-3 (2-2)
gólszerző: Komádi (16.), Puskás A. (19.), Kopjári (30.), ill. Szládek (6.), Rábai (19., 31.)
A DEAC összeállítása: Lévai, Farkas M., Kopjári, Hűse, Tóth Cs. Cserék: Komádi, Puskás A. Edző: Zákány Ferenc

Fiú futsal I. osztály U20 Keleti csoport 13. forduló
DEAC-Kistarcsai VSC 9-2 (5-0)
gólszerző: Figeczki (1., 19., 20.), Komlósi P. (7., 32.), Megyessy (15.), Varga B. (27.), Sándor A. (31.), Serestyén (35.), ill. Puskás B. (23., 24.)
A DEAC összeállítása: Tóth B., Fehér D, Figeczki, Sándor A., Komlósi P. Cserék: Gorzsás, Lakatos B., Csirkés, Nagy K., Konyári, Megyessy, Varga B., Serestyén. Edző: Kántor Tamás.