NEM TUDTUNK VISSZAVÁGNI

A Debreceni Egyetem férfi futsalosai a Dunaferrt fogadták. Az újvárosiak hazai környezetben fölényes győzelmet arattak a DEAC ellen, és péntek este sem tudott együttesünk javítani.

A találkozó elején Szentes-Bíró veszélyeztetett egy sarokrúgás után, de Rigó védett. Ezt követően Dobit tesztelték a vendégek, de kapusunk állta a sarat. A kilencedik percben Pál egy szép összjátékot követően talált be. A Dunaferr hamar megduplázta az előnyét, Sáhó távoli bombája kötött ki a kapunkban. Dobit ápolni kellett, ám hálóőrünk tudta folytatni a játékot. A szünetig próbáltuk csökkenteni a hátrányunkat, de ez nem jött össze.

A második félidő elején Nyeste lépett volna ki, de Szeghy szabálytalankodott, a Fejér megyei játékos pirosat kapott. A szabadrúgást Szentes-Bíró váltotta gólra. Sokáig nem örülhettünk a szépítésnek, mivel Fridrich beköszönt. A 29. minutumban Pál a bal alsót lőtte ki, így 1-4-re módosult az állás. Hat és fél perccel a vége előtt az öt a négy elleni taktikát “poroltuk le”. Az újvárosi kapus kezezése miatt ígéretes helyről végezhettünk el szabadrúgást, de Klacsák a gólvonalon állva mentett. A hajrá még két Dunaferr-találatot tartogatott: Fridrich mellett Sáhó ünnepelhetett.

A Duna-partiak a hazai 7-2-es diadal után ezúttal 6-1-re győzték le a DEAC-ot. Tóth Attiláék jelenleg a hatodik helyen állnak a táblázaton.

“A pénteki végeredmény tökéletesen tükrözi a két csapat közti különbséget. Ebben a szezonban ezen a meccsen nyújtottuk a legrosszabb teljesítményünket. Az első félidőben az akarati tényezőkkel is problémák voltak. A második játékrészben nagyjából 15-17 percen keresztül tudtuk hozni magunkat, de adtunk 20 minutum előnyt a Dunaferrnek. Ezt követően megint azt tapasztaltam, hogy a játékosok nem azt tették, amit előzetesen megbeszéltük. Reméljük, hogy ez csak egy egyszeri baki volt” – nyilatkozta Elek Gergő vezetőedző.

Férfi futsal NB I. 13. forduló
DEAC-Dunaferr 1-6 (0-2)
gólszerző: Szentes-Bíró (28.), ill. Pál (9., 29.), Sáhó (10., 40.), Fridrich (28., 39.)