A rossz kezdés megpecsételte a sorsunkat

A Debreceni Egyetem gárdája továbbra is nyeretlen házon kívül ebben a szezonban a bajnokságban.

A DEAC férfi kézilabdázói az előző héten a Vecsést fektették két vállra az NB I/B-ben, ez a siker pedig bizakodásra adhatott okot a kecskeméti túra előtt. A KTE az előző hetekben kisebb gödörbe került, ám ebből sajnos péntek este kimászott.

Nagyon pocsékul alakult a találkozó eleje, mivel ellenfelünk 6-0-s szériával indított, az első találatunkat Illés Tamás szerezte a hetedik percben. Szélsőnket egyébként nem érhette kritika, hiszen a szünetig hibátlanul lőtt, mind a hat kísérletéből gól született. Illés mellett István Pétert is lehetett dicsérni, mivel ő az első játékrészben ötször vette be a hazaiak kapuját. Sajnos a korán összeszedett jelentős hátrányunkat a szünetig nem sikerült eltüntetnünk, bár a 25. minutumban felcsillant erre a remény (14-12). Ezt követően megint megrázta magát a házigazda, emiatt kényelmes fórral mehetett az öltözőbe (18-14).

A második játékrészben újra a kétgólos differencia volt a lélektani határ, ennél jobban nem közelítettük meg a vetélytársunkat. Illés keze a pihenőt követően sem remegett meg, szélsőnk minden lehetőségét értékesítette. Sajnos az előző meccsünkhöz képest ezúttal elég hézagos volt a védekezésünk, ezt pedig könyörtelenül megbüntették a “hírös városiak”. A Kecskemét végig vezetett, ezért megérdemelten diadalmaskodott, ennek köszönhetően pedig megszakadt a négy vereségből álló szériája. Együttesünk a mostani idényben még mindig nem gyűjtött pontot vendégségben.

Mándi Norbert legénysége a következő játéknapon a Tatát fogadja a DESOK-ban.

NB I/B 9. forduló
Kecskeméti TE-Piroska szörp-DEAC 31-26 (18-14)
Messzi István Sportcsarnok, vezette: Horváth Péter, Marton Balázs.
A DEAC összeállítása: Boros, Maródi – Hornyák, Mucza 1, Kiss R., Bíró 1, Mórucz, Balázs 2, Rédei, Kathi 1, Illés 10 (4), Szolnoki, Kiss A. 1, Pethő 2, Dobos, István 8. Vezetőedző: Mándi Norbert.
Kiállítások: 14 ill. 14 perc.
Hétméteresek: 3/3 ill. 4/4.