Folytatódott a jó hazai sorozat

A Debreceni Egyetem alakulata szép sikerrel búcsúzott a szurkolóktól.

A DEAC férfi kézilabdázói a Százhalombattát fogadták az év utolsó hazai bajnokiján szombat este. Az első gólra bő három percet kellett várni: István Péter járt túl a százhalombattai kapus eszén. Szorosan alakult a meccs eleje, egynél nagyobb differencia először a tizenharmadik minutumban alakult ki, ekkor a vendégek vezettek 6-4-re. Szerencsére összekaptuk magunkat, amit bizonyít, hogy egyre nagyobb előnyre tettünk szert. Kathi Péter profitált abból, hogy ellenfelünk kapuja üresen tátongott, ennek köszönhetően 13-8-ra módosult az állás. A szünetig nagyobb fordulatot nem láthattak a szurkolók, így megnyugtató fórral mehettünk az öltözőbe (16-11). Az első játékrészben Kiss Axel hibátlan lőlappal rendelkezett (mind az öt helyzetét értékesítette), mellette Boros Tamás kilenc védését szintén ki lehetett emelni.

A második félidőt 4-1-es szériával indította ellenfelünk, vagyis nem dőlhettünk hátra (17-15). Ezt követően megint elkaptuk a fonalat, Kiss Roland és Bíró Ádám is beköszönt, majd Gidai Máté lőtt be egy hetest, 23-17-es eredménynél időt kértek a Pest megyeiek. A rövid eligazítás nem hozta meg a gyümölcsét, ugyanis a különbség nem igazán módosult. A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyerünk, végül tíz lett közte.

A DESOK-ban elég jól megy nekünk mostanság, ugyanis zsinórban már harmadik alkalommal győzedelmeskedtünk. Együttesünk jövő szombaton a PLER-rel találkozik idegenben.

NB I/B 14. forduló
DEAC-Százhalombattai KE 30-20 (16-11)
DESOK, vezette: Fibec, Herbák.

DEAC: Boros, Maródi – Hornyák, Mucza 3, Kiss R. 1, Bíró 1, Mórucz, Balázs, Gidai 2 (2), Illés 2, Kathi 3, Szolnoki, Kiss Axel 8, Pethő 4, Dobos, István 6. Vezetőedző: Mándi Norbert.

Hétméteresek: 3/2 ill. 8/6.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc.