Hasznos edzőmeccset játszottunk a bajnokesélyessel

Mándi Norbert vezetőedző szerint a Debreceni Egyetem alakulatának több szituációban szerencséje sem volt.

A DEAC kézilabdázói kedden a Cegléd elleni felkészülési mérkőzést 32-25-ös győzelemmel zárták. Mándi Norbert tanítványaira pénteken már a Szigetszentmiklós elleni edzőmeccs várt.

Jobban kezdtek a hazaiak, mivel a hatodik percben 5-3-ra, a tizenegyedikben pedig 9-6-ra vezettek. Együttesünknek a szünetig végig futnia kellett az eredmény után, ám a hátrány nem tűnt el, a második játékrész előtt 17-15 szerepelt a kijelzőn. A második félidőt a szigetszentmiklósiak egy 3-1-es sorozattal indították, majd a 41. minutumban döntetlenre álltak a felek (23-23). A folytatásban a Pest vármegyeiek nagyobb fokozatra kapcsoltak, ennek köszönhetően 31-24-re elléptek. A hátralévő időben alakulatunk valamelyest közelebb lopózott, a végeredmény 37-32 lett.

A bajnokesélyes otthonában játszottunk egy érdekes és tanulságos mérkőzést. Több felállást kipróbáltunk, ezekbe elég sok hiba csúszott, és olykor még a szerencse sem volt mellettünk. Dolgozunk tovább, hiszen még az út elején járunk – összegzett Mándi Norbert vezetőedző.

A tervek szerint a DEAC legközelebb augusztus 14-én a Mezőkövesd otthonában lép pályára.