Nem jött össze a szép szezonzárás

A Debreceni Egyetem alakulata a második félidőben mindössze ötször volt eredményes, így nem volt reális esélye a győzelemre.

A DEAC kézilabdacsapata a 2023/24-es szezon utolsó tétmeccsén az Ajkát fogadta szombat délután a DESOK-ban. A kezdő sípszó előtt érzelemdús pillanatoknak lehettünk a szemtanúi, hiszen a vezetőség elköszönt Dobos Balázstól, Hornyák Zoltántól, Almásy Richárdtól, Király Mátétól, Maródi Ádámtól, Mórucz Ádámtól és Karnok Donáttól. Ez a hét kézilabdázó a következő idényben már nem együttesünket fogja erősíteni, mindannyiuknak köszönjük mindazt, amit a klubunkért tett! Hornyák, Almásy, Király, Mórucz és Karnok egyébként befejezi a karrierjét, míg Dobos és Maródi másik gárdában fog szerepelni. A szép búcsúztatás mellett az is cél lehetett, hogy Mándi Norbert tanítványai egy győzelemmel a kilencedik helyen zártak volna az NB I/B-ben.

Sajnos az összecsapás nem indult valami jól, Rosta Bálint gólja után az ötödik percben 1-4 szerepelt a kijelzőn. Nem sokkal később Gyene Norbert találatát követően 7-3-ra vezetett az ellenfelünk, Mándi Norbert ekkor időkéréssel próbálta felrázni a játékosait. A folytatás sem úgy alakult, ahogy reméltük. Próbáltunk felzárkózni, de sokat bizonytalankodtunk, például két hetesünket is megfogta Tatai Péter. Elővettük a hét a hat elleni felállást, sőt, a szünet előtt emberelőnyben hét az öt elleni felállásban támadtunk, mindezek ellenére a szünetben háromgólos hátránnyal mehettünk (10-13).

A második játékrész első perceiben nem láthattak túl magas színvonalú játékot a nézők, a hosszú gólcsendet Illés Tamás törte meg a 36. minutumban. A folytatásban is nagyon akadozott a gépezetünk, míg ellenfelünk egyre tekintélyesebb fórra tett szert, Ernei lövése után már tízre duzzadt a differencia (12-22). A hajrában trénerünk többek között Mórucznak is bizonyítási lehetőséget adott, rutinos kézilabdázónk pedig góllal jelentkezett (15-25). A lefújás előtt még Breuer Marcell vette be Maródi kapuját, ezzel az ajkaiak 26-15-re nyertek.

Alakulatunk ebben az idényben 27 pontot szerzett a másodosztályban, ezzel pedig a 10. pozícióban végzett.