Nem tudtuk megszakítani a Békés jó sorozatát

A Debreceni Egyetem alakulata a második játékrészben sokkal jobb játékkal rukkolt elő, ám ez sem volt elég a pontszerzéshez.

A DEAC férfi kézilabdacsapata szombaton az első három fordulót veretlen mérleggel teljesítő Békés otthonában vizitált. Mándi Norbert legénysége szintén bizakodva várhatta az összecsapást, mivel az előző héten a Tatát verte 36-24-re.

A hazaiak kapták el jobban a rajtot, amit alátámaszt, hogy a harmadik perc végén 4-1 szerepelt az eredményjelzőn. Nem sokkal később Kiss Axel értékesített egy hetest, ezzel egalizáltunk (4-4). Ezt követően a békésiek egy 6-0-s sorozatnak köszönhetően ismét meglógtak (10-4). A szünetig nem jött össze a felzárkózás, így nehéz helyzetből vághattunk neki a második félidőnek.

A szünetet követően feljavult a játékunk, a 42. minutumban Kiss Roland góljával kettőre olvadt a hátrányunk (20-18). A folytatásban több alkalommal feljöttünk egyre, ám a lélektanilag fontos egyenlítés nem sikerült. A végjátékban is megőrizte a fórját a Békés, a 28-27-es végeredményt Kiss Axel állította be büntetőből. Együttesünk legeredményesebb tagja ezen a találkozón a hat találatig jutó Kiss Roland volt.

Egy hét múlva a Mezőkövesdet látjuk vendégül a DESOK-ban.