Simán nyertünk a Mezőkövesd ellen

A Debreceni Egyetem alakulatában az a Kovács Bence volt a legeredményesebb játékos, aki az előző szezonban még a kövesdi gárdában termelte a gólokat.

A DEAC kézilabdacsapata szerdán a Mezőkövesd otthonában játszott felkészülési mérkőzést. Játékosaink indították jobban a meccset, hiszen az ötödik percben már 6-3-ra vezettek. Az első félidő derekán továbbra is magabiztos fórral rendelkezett Mándi Norbert legénysége (8-13). A szünetig sem változott nagyon a helyzet, végül az első periódust 19-14-re nyerte meg együttesünk.

A pihenőt követően a hazaiak próbáltak felzárkózni, ám a vezetésünk nem forgott veszélyben. Egy 6-0-s sorozatnak köszönhetően 26-29-ről 26-35-re módosult az állás, végül 37-29-es diadallal zártuk az összecsapást. A legeredményesebb játékosunk Kovács Bence lett, a nyáron pont a Mezőkövesdtől érkező balátlövő nyolc gólig jutott.

Több periódusra bontható ez a mérkőzés, az első szakaszban nagy tempóban, jól kézilabdáztunk, de a befejezésekbe több hiba csúszott. A második félidőt jól kezdtük, aztán a Kövesd lassú tempóját átvettük, és a befejezésekben újra hibákat vétettünk. A második félidő utolsó szakaszában ismét úgy játszottunk és úgy védekeztünk, ahogy reményeink szerint a bajnokságban is fogunk – összegzett Mándi Norbert vezetőedző.