Egy negyedig bírtuk a lépést az Albával

Huszonnyolc pontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NB I. A 11. fordulójában Székesfehérváron. Tóth Ádámék az első negyedben még egyenrangú ellenfeli voltak a bajnokesélyes ellenfelüknek, ám a folytatásban már a házigazda akarata érvényesült.

A Szeged és a Körmend elleni értékes győzelmekkel a tarsolyában érkezett Székesfehérvárra David Dedek együttese, igaz a keretből ezúttal is hiányzott sérülés miatt Keenan Gumbs és Garamvölgyi Ákos. A találkozót a két együttes előző öt összecsapását megnyerő DEAC kezdte jobban, és az első öt percben 10 pontig jutó Polyák László vezetésével 14-10-es vezetésre tettek szert. A folytatásban sem a parádés védekezésekről szólt a találkozó, a hazaiak DeCosey pontjaival fordítottak, de Drenovac révén a hajdúságiak sem maradtak adósak a kosarakkal, így végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Szinte minden támadásban változott a vezető kiléte, s mivel a negyed utolsó momentuma Takács Miláné volt, így egypontos fehérvári vezetéssel zárult a játékrész. (27-26)

A folytatásban sokáig nem változott a játék képe, de a negyed derekához érkezve a hazaiak előnyt tudtak kovácsolni a dobóversenyből, mellyel kétszámjegyű vezetésre tettek szert, David Dedek el is használta mindkét időkérését (44-34). A folytatásban valamelyest stabilizálódott a DEAC játéka, de hiába kapták el újra a fonalat támadásban, a védelemi kihagyásoknak köszönhetően állandósult a különbség. A félidőhöz közeledve azonban újra robbantott az Alba, Somogyi és Vojvoda vezetésével egy 8-2-es utolsó másfél percet produkáltak, így 16 pontos fórral mehettek az öltözőbe. (56-40)

A fordulás után Mócsán triplájára válaszolt azonnal DeCosey kintről, majd Taylor közelijét követően Somogyi is elsüllyesztett egy hármast. Hiába talált be távolról újra Mócsán, a hátsó alakzat továbbra is átjáróház volt, Ford és DeCosey kosaraival pedig kialakult a találkozó addigi legnagyobb különbsége. (66-48) Az Alba igazolta, hogy nem véletlenül szerezték ők a legtöbb pontot a bajnokságban, gyors és önzetlen csapatjátékot játszva tovább növelték előnyüket, Vojvoda Dávid extra kosarainak köszönhetően pedig gyakorlatilag le is zárták a mérkőzést.

Bár a záró felvonás már csak formalitás volt, egy pozitívuma mindenképpen akadt a DEAC számára, hiszen az utóbbi időben visszatérő Kovács Ákos és Ságodi Róbert hosszú idő után kapott újra játékperceket az élvonalban. Annak ellenére, hogy a mérkőzés vége totális érdektelenségbe fulladt, az Alba végül átlépte a százpontos határt Szabó ziccerével. Drenovac és Mócsán ponterős játéka ellenére az utolsó felvonást is a hazaiak nyerték, így végül magabiztos 106-78 arányú győzelmet arattak.

Arconic-Alba Fehérvár – DEAC 106-78 (27-26, 29-14, 26-20, 24-18)

Alba: SOMOGYI 16/6, Pongó 11/3, DECOSEY 17/9, Ford 9/3, PHILMORE 17/3 csere: VOJVODA 23/15, Szabó 7, Takács Ma. 4, Takács Mi. 2, Balsay -.

vezetőedző: Matthias Zollner

DEAC: Scott 2, Polyák 10/6, DRENOVAC 23/3, Gáspár -, Taylor 6 csere: MÓCSÁN 23/12, Tóth 9, Kenéz 3, Kovács 2, Balázsi -, Neuwirth -, Ságodi -.

vezetőedző: David Dedek

David Dedek: A tizenkilenc eladott labdánknak és a végig erőtlen védekezésünknek köszönhetően az ellenfelünk rengeteg könnyű kosarat dobott és rendre üres helyzeteket dolgozott ki, így esélyünk sem volt. A következő fordulókban a közvetlen riválisokkal találkozunk majd, szeretnénk szépen zárni a naptári évet.