Megszenvedett a győzelemért a DEAC

Tizenkétpontos győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata hazai pályán az újonc Budapesti Honvéd felett. A rendkívül hullámzó és helyenként alacsony színvonalú találkozót hamarabb is lezárhatta volna David Dedek együttese, de végül csak az utolsó percekben sikerült a maguk javára fordítani a találkozót.

Négy hiányzója is volt a Debreceni Egyetem alakulatának, a hosszabb ideje maródi Keenan Gumbs és a héten térdműtéten átesett Garamvölgyi Ákos mellett Balázsi Soma és Gáspár Mátyás sem tudta vállalni a játékot, utóbbi helyét Kovács Ákos vette át a kezdőcsapatban. A fiatal játékos meg is hálálta a bizalmat, Peringer két közelijét követően ő szerezte az első debreceni pontokat egy hárompontos formájában. A vendégeknél nyoma sem volt a múlt heti Nyíregyháza elleni vereségnek, bátran kosárlabdázva folyamatosan növelték előnyüket, és Mijovics triplájával a negyed derekán hat ponttal megléptek. (8-14) Az ezúttal is a padról érkező Tóth és Mócsán pontjaival megkezdték a felzárkózást a hajdúságiak, sőt két perccel a negyed vége előtt Kenéz középtávolijával át is vették a vezetést. Drenovac pontjainak köszönhetően tovább nőtt a különbség, így Demeter dudaszós hárompontosa ellenére is kétpontos hazai vezetéssel zárult az első etap.

A folytatásban stabilizálódott a cívisvárosi védekezés, a második játékrész feléig csak Kopácsi távolija jelentette az egyetlen vendég kosarat, s bár Polyákék kezében is sokszor dadogott a labda támadásban, Drenovac ziccere után Baksa Szabolcs volt kénytelen időt kérni. (29-22) Az egyperces szünet után Peringer egy zsákolással büntetett meg egy debreceni védelmi hibát, Sherman büntetője és Demeter duplája után pedig kettőre zárkózott a Honvéd. Tóth centermunkája után Kovács zsákolt hatalmasat egy gyorsindításból, így a meglehetősen alacsony színvonalú elő félidőt 33-27-es debreceni vezetés zárta.

A fordulás után Polyák hárompontosát és Taylor zsákolását követően hamar tíz felé nőtt a hajdúsági fór, a csapatkapitány második triplája után pedig a vendégek szakmai stábja ki is kérte taktikai szünetét. (43-28) Jót tett az egyperces szünet a rekordbajnoknak, a házi pontkirály Mijovics révén megkezdték a felzárkózást. A bedobott hárompontosoknak köszönhetően el is kapták a fonalat, a negyed utolsó percében Sherman kettő plusz egyével pedig tízen belülre zárkóztak. (51-44)

A záró felvonást Tanoh Dez tempója nyitotta, melyre Scott válaszolt azonnal egy betörés után. Érezhetően gödörbe került a DEAC, a vendégek fiatal bedobójuk pontos dobásainak köszönhetően pedig újra nyílttá tették a mérkőzést. Kereken öt perccel a vége előtt Mijovics értékesített kiszorított helyzetből egy kettest, mely már David Dedeknek is sok volt, időkérése közben zengett a debreceni kispad. (57-55) Völgyi közelijével egyenlített a Honvéd, de mielőtt vérszemet kaphattak volna, Scott értékesített két közelit, majd Polyák talált be kintről. (64-59) Az utolsó percekre végül összekapta magát a Debreceni Egyetem alakulata, a győzelem végül nem forgott veszélyben, de a mutatott játékot látva jócskán lehetett hiányérzete a debreceni publikumnak.

DEAC – Budapesti Honvéd 71-59 (21-19, 12-8, 18-17, 20-15)

DEAC: SCOTT 16, POLYÁK 15/9, Drenovac 11, Kovács 5/3, Taylor 5 csere: Tóth 5, Mócsán 12/6, Kenéz 2, Fábián.

vezetőedző: David Dedek

Honvéd: Simon 5/3, TANOH DEZ 11/3, MIJOVICS 13/9, Demeter 7/3, Peringer 7 csere: Völgyi 5, Sherman 6, Kopácsi 5/3, Hajdu -.

vezetőedző: Baksa Szabolcs

David Dedek: Szeretném megköszönni a szurkolók biztatását, hiszen a kiélezett szituációk során, mikor a Honvéd visszajött a mérkőzésbe, óriási löketet adtak, hogy átlendüljünk a hullámvölgyön, ezért pedig a csapat köszönettel tartozik. A fővárosiak győzelemre éhesen érkezett, agresszívan védekeztek így az első félidőben tizenhárom eladott labdára kényszerítettek minket. Ezen mindenképpen dolgoznunk kell a jövőben, hiszen ez nem fog beleférni a bajnokság hátralévő részében a többi csapat ellen. Az viszont a javunkra írható, hogy amikor a meccs igazán szoros volt a végjátékban összezártunk és jó csapatmunkával, kemény védekezéssel felülkerekedtünk a riválison.