Nagyszerű főpróba: Tízpontos siker Szolnokon!

Jól sikerült az utolsó megmérettetés a bajnoki rajt előtt a DEAC kosarasai számára, Andjelko Mandics tanítványai a tavalyi kupagyőztes és bajnoki ezüstérmes Szolnoki Olajbányász otthonában diadalmaskodtak 80-70 arányban.

Eredetileg ugyan nem szerepelt a menetrendben, de a szakmai stáb úgy döntött, hogy a jövőhét pénteki szezonrajt előtt még utoljára harcba küldi a csapatot, ráadásul annak a Szolnoki Olajbányásznak az otthonában, ahol a klub története során még egyetlen egyszer sem sikerült nyerni. Mindkét oldalon hiányzott egy válogatott bedobó, a Tisza-partiaknál Lukács, míg a hajdúságiaknál Mócsán nem állt rendelkezésre. Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a hazaiaknál Peringer és Szubotics, míg debreceni részről Anderson és Osztojics volt aktív támadó oldalon. Ennek ellenére inkább a kemény védekezés jellemezte a periódust, melyet végül a szolnokiak nyertek egy ponttal. A rövidszünet után ritmust váltott a DEAC, az első félidőben összesen nyolc gólpasszig jutó (!) Pongó nagyszerűen mozgatta társait, Drenovac már-már szokásos hatékony játékának és a stabil védekezésnek köszönhetően pedig sikerült a nagyszünetig tizenkét ponttal ellépni (30-42).

A fordulás után viszont az Olaj vette át a kezdeményezést, a harmadik tíz perc során három pont híján annyi pontot szereztek, mint az egész első félidőben, s kihasználva a kissé megtorpanó cívisvárosiak hibáit egy egységnyire zárkóztak (57-58). A záró felvonásban viszont sikerült újra rendeznie védekezését Andjelko Mandics együttesének, Pongó továbbra is nagyszerű karmesternek bizonyult, az Anderson, Drenovac, Osztojics trió felváltva dobta a kosarakat, Garamvölgyi és Williamson pedig szokásához híven nagyszerűen végezte el a „piszkos munkát”. A végjátékban már nem volt esélye a fordításra a piros-feketének, 80-70 arányú sikerével pedig nagyszerűen hangolt a jövőhét pénteki soproni szezonkezdésre a DEAC.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász – DEAC 70-80 (16-15, 14-27, 27-16, 13-22)

Szolnok: Jovanovics 16/9, Lewis 10, Rudner, Szubotics 14/6, Peringer 6 csere: Aimaq 13/3, Pallai 6/6, Krnjajski 3/3, Arabo 2, Horváth.

vezetőedző: Oliver Vidin

DEAC: Pongó 5/3, Anderson 17/9, Drenovac 24/6, Williamson 6, Osztojics 19 csere: Neuwirth 3/3, Garamvölgyi 4, Hőgye 2.

vezetőedző: Andjelko Mandics

Andjelko Mandics: Egy kicsit kaotikusan kezdtük a meccset, de szerencsére hamar sikerült felvennünk a ritmust, és azt gondolom, hogy az első negyed közepétől a mi elképzeléseink szerint alakultak a dolgok. A harmadik negyedben ugyan akadtak gondjaink védekezésben, de így is megvoltak a helyzeteink a másik oldalon, de mivel ezekkel nem tudtunk élni, így feljött az ellenfél egy pontra. Az utolsó periódusra viszont újra összeált a játék, azt gondolom, hogy összességében jó játékot mutattunk, és megérdemelten nyertünk. Bízom benne, hogy ezt a formát át tudjuk majd menteni a tétmeccsekre is, nagyon fontos lenne, hogy jól kezdjük a bajnokságot.