A Tarpa SC gárdája ellen folytathatja jó sorozatát a Debreceni Egyetem formációja szerdán.
Magabiztos győzelemmel lépett tovább a MOL Magyar Kupa első fordulójából a DEAC labdarúgócsapata, mely 3-1-re verte az Eger SE gárdáját múlt szombaton. A nagy meleg ellenére mindent beleadtak a játékosok, a 24. percben meg is lett a hazai vezetés, Ujvárosi Ádám talált be. Fordulás után Valkay Richárd büntetőből egyenlített, de a fekete-fehéreknek eszük ágában sem volt feladni, tovább rohamoztak, Fekete Vince 61. minutumban szerzett góljával pedig ismét előnybe jutottak. Végül Bökönyi Martin állította be a 3-1-es végeredményt, megérdemelten nyert a Debreceni Egyetem csapata.
– Jó mérkőzés volt, végig irányítottuk a találkozót. Rengeteg helyzetünk, szögletünk, bedobásunk volt, igaz, ezekből kicsit hatékonyabbnak kellene lennünk. Csináltunk egy butaságot, és ki tudott egyenlíteni az ellenfél, de jó jöttünk vissza 1-1 után. Remekül védett az egriek kapusa, ha nem így véd, akkor még nagyobb arányú lehetett volna a győzelmünk – értékelt a meccs után Kondás Elemér, a DEAC vezetőedzője.
A debreceniek egyik nyári „szerzeménye”, Bökönyi Martin a lefújást követően elmondta, az egriek egyenlítő találata után sem érezte, hogy baj lehet. – Úgy gondolom, hogy domináltunk a meccsen, nagy százalékban volt nálunk a labda, amikor 1-1 volt, úgy voltam vele, hogy na hát akkor rúgjunk még rá, mert muszáj továbbjutni – fogalmazott a játékos, aki remekbeszabott távoli góljával zárta le a meccset. – Eddig inkább edzéseken volt rám jellemző, hogy távolabbról próbálkoztam, de úgy tűnik, el kell kezdenem a meccseken is megmutatni, hogy megy ez is. Remélem, még több ilyen góllal tudok majd jelentkezni. Szeretnénk minél tovább eljutni a kupában, és a nagycsapatok ellen is bizonyítani, mire vagyunk képesek – hangsúlyozta a fiatal támadó.

A sikerrel megvívott kupacsata után pedig hétközi forduló vár a DEAC-ra az NB III Északkeleti csoportjában, a második körben, szerdán 17.30-tól a Tarpa SC látogat a Dóczy utcai sportcampusra – a találkozóra a belépés díjtalan. A cívisvárosiak a nyitófordulóban 2-0-s diadalt arattak Tiszafüreden, a szabolcsiak 2-1-re nyertek a Füzesabony ellen. A 2025/26-os kiírásban a Debrecen 1-0-ra verte a Tarpát hazai pályán, majd idegenben 2-2-es döntetlenre végeztek a felek.
NB III Északkeleti csoport, 2. forduló
Augusztus 5., szerda 17.30: DEAC-Tarpa SC
Dóczy utcai sportcampus
