Bejött a papírforma

Krascsenics Csilla vezetőedző szerint a Debreceni Egyetem alakulatának akadtak szép megoldásai a bajnokesélyes ellen.

A DEAC női futballistáira a szezon egyik legnehezebb meccse várt szombaton, hiszen az előző idényben még az NB I-ben szereplő Soroksár otthonában vendégeskedtek. Az sem könnyítette meg együttesünk dolgát, hogy Krascsenics Csilla vezetőedző különböző okok miatt több kulcsemberére sem számíthatott.

Nem indult valami jól a találkozó, hiszen a Sori már a harmadik percben megszerezte a vezetést, Váradi Ráhel Eszter egy tizenegyest értékesített. A folytatásban akadtak ígéretes támadásaink, de a gólokat az ellenfelünk szerezte, előbb Molnár Adelina, aztán Benke Annamária köszönt be, így a szünetben 3-0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben sokáig egyik háló sem zördült meg, aztán a hajrában felgyorsultak az események. Hornok Réka a 81. minutumban növelte a házigazda fórját, nem sokkal később Pintye Vivien szépített, aztán a végeredményt Miszlai Jázmin állította be.

Korán hátrányba kerültünk, ennek ellenére szerencsére nem estünk szét. Jobb helyzetkihasználással még szorosabb is lehetett volna a találkozó, de nem bosszankodom, mivel egy jóval erősebb csapat győzött le minket. Több szép megoldásuk volt a lányoknak, ezek pedig biztatóak a jövőre nézve. Annak is örülök, hogy nem csak a védekezésre összpontosítottak, hanem bátran felvállalták a támadásokat – összegzett Krascsenics Csilla vezetőedző.

NB II Keleti csoport 3. forduló
Soroksár Sport Club KFT-DVSC-DEAC 5-1 (3-0)
Szamosi Mihály Sporttelep, vezette: Kovács Fanni.
gólszerzők: Váradi (3. – 11-esből), Molnár Adelina (32.), Benke (42.), Hornok (81.), Miszlai (91.), ill. Pintye (89.)
A DEAC összeállítása: Kopjári – Kovács K., Kajári, Hardon, Mucsi – Kota, Szekeres (Kiss B., 82.), Pintye – Pintér P. (Éles, a szünetben), Jakus, Szűcs É (Molnár Anna, 88.). Vezetőedző: Kracsenics Csilla.

Fotó: Papp Attila