Góleső Siófokon

A DEAC futballistái ugyan kétszer is egyenlítettek a Somogy megyei rivális ellen, de a harmadik hazai találatra már nem volt válaszuk Balogh Pál tanítványainak, így az első pontra még mindig várnunk kell.

A Debreceni Egyetem labdarúgócsapata három vereséggel kezdte a 2020/2021-es szezont, együttesünk Siófokon igyekezett megszakítani a rossz sorozatot. Balogh Pál vezetőedző kicsit megkeverte a lapjait: Sándor Tamás és Nagy Krisztián először kezdett a mostani idényben. A hazaiaknál Gál István ismét bizalmat szavazott Kiss Balázsnak, akinek a gólja a DVSC ellen egy pontot hozott a Balaton-partiaknak.

A vasárnapi bajnoki tapogatózó játékkal kezdődött, aztán a tizenharmadik minutumban a siófokiak megszerezték a vezetést: Balogh Bence Benitó kb. 17 méterről küldte a labdát Szabados kapujába. A folytatásban Balogh Krisztián két alkalommal is szabadrúgásból veszélyeztetett, de Hutvágernek nem kellett hárítania. Tíz percig állt csak az eredményjelzőn 1-0, ugyanis egy szépen felépített DEAC-támadás végén Takács 18 méterről kilőtte a bal alsót. A szünetig hátralévő időben főleg a mezőnyben zajlott a küzdelem, komolyabb lehetőség egyik gárda előtt sem adódott.

A második félidő elején Medgyesi igyekezett túljárni Szabados eszén, ám hálóőrünk bele tudott érni a játékszerbe, ami a kapufát is érintette. Trénerünknek kényszerű változtatást kellett végrehajtania az 59. percben, a megsérülő Nagy Zoltán helyét Szabó Kornél vette át. Nem sokkal később Medgyesit csak szabálytalanul tudtuk megállítani, Tömösvári pedig bevágta a szabadrúgást. Gyors gólváltás következett az összecsapáson, előbb Belényesi egy szöglet után köszönt be, majd Tömösvári a találata után Jagodics Bencének adott gólpasszt. A hajrában Urbin becserélése is azt jelezte, hogy harmadik alkalommal is ki akarunk egyenlíteni. A 84. percben Szabados reflexeit tesztelte Balogh Bence Benitó, szerencsére nem nőtt a DEAC hátránya. Sajnos a lefújásig már nem módosult az eredmény, így alakulatunk megint nem tudott pontot szerezni.

A DEAC a következő játéknapon a Nyíregyházát látja vendégül a Nagyerdei Stadionban, a meccs jövő vasárnap 17.30-kor kezdődik.

BFC Siófok–Debreceni EAC 3–2 (1–1)
Siófok, Városi Stadion. Játékvezető: Zierkelbach Péter.
SIÓFOK: Hutvágner – Izing (Tömösvári, a szünetben), Jagodics B., Horváth M. – Erdélyi B., Balogh B. (Polényi, 88.), Tajthy T., Medgyesi, Kiss B. – Horváth P. (Hajnal G., 55.), Elek B. Vezetőedző: Gál István.
DEAC: Szabados – Sándor T., Nagy Z. (Szabó K., 59.), Belényesi (Damásdi, 69.), Soltész (Urbin, 82.), Balogh K. – Sigér Á., Nagy K., Takács P. – Burai, Székely D. Vezetőedző: Balogh Pál.
Gólszerző: Balogh B. (13.), Tömösvári (65.), Jagodics B. (71.), ill. Takács P. (23.), Belényesi (69.)
Sárga lap: Jagodics B. (17.), Elek B. (45.), Balogh B. (51.), ill. Damásdi (70.)