Megduplázta győzelmeinek számát a kis DEAC

A megye egyes bajnokság szombati játéknapján csapatunk a Hajdúnánás együttesét fogadta.

Katona László legényei azzal a céllal léptek pályára szombat délután, hogy feledtetve a Bestrong elleni vereséget, hazai környezetben legyőzik a Hajdúnánást. A dolgot nehezítette, hogy az eső miatt alaposan átázott a játéktér, de ezzel mindkét csapatnak meg kellett birkóznia.

A mieink kezdték aktívabban a mérkőzést, fiaink támadó felfogásban futballoztak, ám hátul is figyelniük kellett, mivel a vendégek mélységi indításokkal operálva próbáltak védelmünk mögé kerülni. Nagy küzdelem folyt a pályán, rengetek párharcot vívtak a felek, bár mindkét oldalon adódtak lehetőségek, gólt nem láthattak a Böszörményi úti Campusra kilátogató szurkolók az első félidőben.

Szünet után sem változott a játék képe, csapatunk játszotta inkább a focit, a nánásiak pedig ívelgették előre a labdát. Az 58. percben viszont megtört a jég, a mieink megszerezték a vezetést: Ferenczi iramodott meg szélen, majd adott középre, ahol érkezett Orbán, aki egy szép, de nehéz mozdulattal juttatta a labdát a kapuba (1-0). Ez érezhetően megfogta a vendégeket, csapatunkat viszont megnyugtatta. A 73. minutumban végleg el is dőlt a mérkőzés: Béke lépett ki a védők közül és a kimozduló kapus mellett elrúgta a labdát. A hátralévő időben tovább nyílhatott volna az olló, de a ziccereket már nem sikerült értékesíteni, viszont a lényeg, zsebben a három pont.

Megyei I. osztály felnőtt 5. forduló

DEAC-II – Hajdúnánás: 2-0 (0-0)

DEAC-II: Urbán – Lakatos (Balogh Á. 46’), Béke, Dari (Ferenczi 46’), Fodor, Karikás (Virág 75’), Orbán (Khalil 79’), Tóth S. (Kertész 63’), Juhász, Víg (Kemecsei 71’), Váradi

Edző: Katona László

Gólszerzők: Orbán 58’, Béke 73’

Katona László: Egy mély talajú pályán küzdelmes, sok párharccal tarkított mérkőzést játszottunk a Hajdúnánással. Támadó felfogásban futballoztunk, ellenfelünk pedig mélységi indításokkal próbált védelmünk mögé kerülni. Ez tipikusan az a mérkőzés volt, amelyik csapat betalál, az szerzi meg a három pontot. Szerencsére ezt a találatot mi szereztük, majd be is biztosítottuk a győzelmünket, ami nagyobb arányú is lehetett volna, ha a végén jobban koncentrálunk a kapu előtt. Teljesen megérdemelten nyertünk, gratulálok a fiúknak!