Több tízezer ember látta a debreceni gyilkos futballcsatákat

Az origo.hu eleveníti fel az elmúlt szász évben lejátszott debreceni labdarúgócsapatok közötti mérkőzéseket.

1919. augusztus 1-jén fontos dolog történt Debrecenben. A Debreceni Egyetemi Körből kilépő tornászok és az őket támogatók létrehoztak egy új egyesületet, melyet Debreceni Egyetemi Atlétikai Clubnak neveztek el. Alig egy hónappal később már labdarúgó-mérkőzést is játszottak a frissen verbuvált klub tagjai. Szeptember 21-én pedig barátságos helyi rangadóra került sor, az egyetemisták a nagy DVSC-vel csatáztak. Nem volt kérdéses, hogy melyik a jobb csapat: a DVSC 5-0-ra nyert. Egy évvel később viszont már nemcsak pariban volt a DEAC a Lokival, hanem óriási meglepetésre tétmérkőzésen le is győzte az akkor már 18 éve létező gárdát. Szerdán délután újra találkozik a két csapat – ezúttal a másodosztályú labdarúgó-bajnokság második fordulójában. Ennek kapcsán idézzük most fel a korábbi debreceni derbiket.

1920. augusztus 6., DEAC-DVSC 2-1

Az első DEAC-győzelem csaknem napra pontosan 100 évvel ezelőtt született meg. 100 évvel később pedig ismét bajnoki pontokért csap össze ez a két klub. Úgy, hogy a DVSC ebben az évezredben nyert hét NB I-es bajnoki címet, szerepelt a Bajnokok Ligája és az Európa-liga csoportkörében. A DEAC-ról meg a debreceni sportrajongók egy jelentős része sem tudja, melyik osztályban szerepelt az elmúlt pontvadászatban.