A hibátlan éllovashoz utazunk

A Debreceni Egyetem gárdája az előző idényben nem tudta “elkapni” a Szegedet, szombaton lehetőség nyílik a mérleg kozmetikázására.

Az NB II Keleti csoportjában jelenleg harmadik helyen álló DEAC női röplabdázói a szolnoki vereséget követően az előző héten a Kistext otthonában diadalmaskodtak. Kuszkó Zsolt tanítványai magabiztosan fektették két vállra a fővárosiakat, a 3:0-s meccs mindössze hatvan percig tartott. Szombat este ettől jóval nehezebb dolguk lesz, hiszen az éllovas Szegeddel csapnak össze idegenben. A Tisza-partiak hét meccs után makulátlan mérleggel rendelkeznek, eddig egyedül a Palota RSC tudott szettet lopni tőlük (3:2).

A legutóbbi szezonban egyébként a felsőházban találkoztunk a szegediekkel. Ezekről az összecsapásokról nincsenek kellemes emlékeink, hiszen a DESOK-ban 3:1-re, míg az Etelka sori Sportcsarnokban 3:0-ra kaptunk ki. A statisztika mellett az sem a mi malmunkra hajtja a vizet, hogy ezúttal is sok hiányzónk lesz, vagyis foghíjas kerettel állhatunk ki. Ettől függetlenül abban biztosak lehetünk, hogy a lányok nem fogják “olcsón adni a bőrüket”.