Újabb végletekig kiélezett meccs

A Debreceni Egyetem gárdája zsinórban harmadik alkalommal játszott olyan mérkőzést az Extraligában, amely öt szettbe torkollott.

A DEAC férfi röplabdázói az előző idényben a harmadik helyen végző MAFC együttesét fogadták szombaton a DESOK-ban. A találkozó első pontja Marlon nevéhez fűződött, aztán Kiss Imre megoldásai miatt tapsolhatott a közönség. Szorosan alakult az első szett, ezt tükrözi, hogy sokáig kettőnél nagyobb differencia nem alakult ki. A publikum sokszor nem láthatott hosszú labdameneteket, mivel mindkét oldalon rengeteg rossz nyitás volt. A hajrában Willian villant meg, ezzel kettővel vezettünk (22:20), de a folytatásban fordítottak a vendégek, végül Gacs Dániel zárta le ezt az etapot.

A második játékrészben Willian lépett elő vezérré, brazil légiósunk bombáival nehéz pillanatokat okozott a fővárosiaknak. Hiába remekelt a dél-amerikai pontgyáros, sokáig a MAFC-nál volt a fór. Megint nagyon izgalmasan alakult a végjáték, ám most nekünk ültek a megoldásaink, így egalizáltunk (25:22).

A harmadik felvonást kiválóan indítottuk, a budapestiek trénere, Nagy Péter 12:4-es eredménynél már másodszor kért időt. Nagy mester intelmei nem igazán hatottak, ugyanis jól sáfárkodtunk az előnyünkkel, ehhez többek között Gustavo remek villanásai is kellettek, a végén pedig Willian rázta meg magát (25:18).

A negyedik játszma derekán négy egységgel lógott meg ellenfelünk (6:10), a hátrányunkat pedig sokáig nem sikerült eltüntetnünk, a lélektanilag fontos pillanatokból rendre rosszul jöttünk ki. Szerencsére az erőfeszítésünk kifizetődött, 23:23-at követően egy “miniszett” jöhetett, amely során főleg a MAFC akarata érvényesült.

Már-már azt mondhatjuk, hogy nem okozott meglepetést ez a forgatókönyv, hiszen a Fehérvár és a Kecskemét ellen is öt felvonásig tartott a bajnokink. Ismét Williant lehetett dicsérni (5:3), ezt követően pedig Gustavo fogadhatta a csapattársak gratulációit (9:7). Vetélytársunk nem adta fel a küzdelmet, ennek köszönhetően fordított (10:11). Egy vitatható bírói ítélet borzolta a kedélyeket 11:12-nél, aztán az a döntés született, hogy újra kell játszani a labdamenetet, ebből pedig profitáltunk (12:12). A hátralévő időben a vendégek kaparták ki maguknak a gesztenyét, így ezúttal egy ponttal gazdagodtunk.

Jövő szombaton a címvédő Pénzügyőr otthonában vendégeskedünk.