Az eddigi két szakosztályvezető távozik a DEAC-tól, helyüket más veszi át.
A DEAC-nál három évvel ezelőtt jött létre a sétafoci-szakosztály, amely Paul Milne és felesége, Milne Henrietta vezetésével működött egészen idáig. A sportág nagyon hasznos szerepet töltött be az idősebb korosztály számára, az edzések mellett barátságos meccseken, tornákon vett részt a csapat. A két alapító azonban most távozik Debrecenből, de a szakosztály nem szűnik meg, Szegedi Erika veszi át a stafétabotot.

– Paul Angliában élt és dolgozott másfél évet – kezdte Milne Henrietta. – Itt egy véletlen folytán megismerkedett a sétafocival és bár hosszú focista múlt állt mögötte, meglátta a sportág ajánlotta lehetőségeket, egészségügyi előnyöket és megkedvelte ezt az új jellegű játékstílust is. Amikor 2021. év végén hazatért Magyarországra, hogy újra itt éljen, egy érzelmes „hiányzik a sétafoci” kijelentés után gondoltunk egyet és eldöntöttük, hogy alapítunk helyben egy csapatot és meglátjuk, mi lesz a sorsa. A cél az volt, hogy megismertessük ezt a Magyarországon még ismeretlen focimódot, és terjesztve a hírét, minél több csapat jöjjön létre, ahogy annak idején Angliában is. Első lépésként Paul csinált egy kis „piackutatást”, hogy lássuk vannak-e már sétafocicsapatok az országban. Így lelt rá a Fradira. A fővárosi klub az Európai Uniós Erasmus program keretében az EFDN-hez csatlakozva (European Football for Development Network) létrehozott már csapatot és részt vett sétafocitornákon több európai ország részvételével. Egy személyes budapesti találkozás és megbeszélés során több ismeretre tett szert, például milyen szabályrendszerben játsszák a sportot külföldön, illetve itthon és még inkább kedvet kapott, hogy hozzunk létre mi is egy csapatot, és a Fradival összefogva kezdjünk utat törni a sportág jövőjét megalapozva. Miután felmértük a lehetőségeinket helyben, kialakítottunk egy tervet. Elsőként létrehoztunk egy Facebook-oldalt, majd a 2022. február 22-i nyitó gyűlésen megismertettük a sétafoci hátterét és a szabályokat a résztvevőkkel, valamint azt követően megtartottuk az első ízelítő edzésünket a józsai Grundon. Onnan indultunk el a Józsai SZTSE és Őri Krisztián szárnyai alatt. Minimális reklámozással, leginkább szájról szájra terjedt a híre a sétafocinak és néhány hónapon belül 20 fő fölé nőtt a csapatlétszámunk. Megalakulásunk megihletett több települést és személyt is, hiszen megkerestek Hortobágyról, hogy tartsunk egy bemutató focit náluk, mert szeretnének ők is létrehozni egy vegyes férfi-női csapatot egy már működő, meglévő társaságon belül, akik már egyéb szabadidős tevékenység során jól összeforrtak, valamint a Fradiból kiválva egy sporttársunk Tatabányán is elkezdte a saját csapata szervezését. Ezzel máris négy együttes létezett Magyarországon, akiket nemsokára követett Miskolc, Abaújszántó és Győr csapata is, csak hogy említsek néhányat. 2023 áprilisában kerestük a lehetőségeket megcélozva a helyi neves futball klubokat, hogy a széles körű közösségi táboruk is tudomást szerezzen a sétafoci nyújtotta lehetőségekről és egészségügyi előnyeiről. Benyújtottunk egy írásos kezdeményezést is a DEAC felé, aminek eredményeként egy személyes megbeszélést és egyeztetést követően a 33. szakosztályként fogadtak minket augusztus 1-től. Józsáról „beköltöztünk” Debrecenbe, és a DEAC-címert viselve nemcsak a műfüves pályán való edzések lehetőségét kaptuk, hanem rengeteg más előnyben is részesült a csapat, mint például sporteszközök, szerelések stb., amiért rendkívül hálásak vagyunk a kezdetektől és büszkén viseljük a klub nevét. Innentől már nem volt megállás… Mindenki kapcsolatba került egymással, szerveztünk egy csapatvezetői gyűlést, elkezdődtek a közös tervezések tornák szervezésére, baráti edzésekre és még inkább kezdett elterjedni a sétafoci híre határon innen majd túl is. Paul skót származása ellenére igyekezett beilleszkedni a helyi kultúrába. Bár sikerült számos külföldi játékosra is szert tennünk a csapatban, ami nyilván segítette az ő közös kommunikációjukat, ugyanakkor ez egy jó kedélyű nemzetközi dinamikát is kialakított. Az élet viszont közbeszólt, ugyanis 2025 áprilisában Paul Angliában kapott egy munkalehetőséget, ami miatt ismét elköltözött Magyarországról, hátrahagyva rám a szakosztály vezetését és a csapat irányítását egyszemélyben. Egy év elteltével itt volt az ideje, hogy a családunk újra egyesüljön, ami azt jelentette a mi esetünkben, hogy követem őt. Az örökséget nem feladva természetesen a DEAC Kickers útja tovább folytatódik. Idén májusban átadtam a stafétabotot a csapatunk által megválasztott új szakosztályvezetőnek, Szegedi Erikának, aki már néhány hónapja elkezdte bevonni magát a csapat ügyes-bajos dolgaiba kisegítve engem, és most már hivatalosan is szívvel-lélekkel belevetette magát az ügyek intézésébe. Paullal együtt kívánjuk neki a legjobbakat, és bízunk benne, hogy továbbra is a sétafoci úttörőjeként szerepel majd a többi csapatvezetővel együtt Magyországon. Részünkről mindent köszönünk a DEAC vezetőségének és a kollégáknak, leginkább a bizalmukat és ezt az óriási lehetőséget álmunk megvalósításában. Élmény volt veletek az együttműködés – zárta a távozó szakosztályvezető, Milne Henrietta.
